Cena popularnego ekogroszku

Zima i jesień jest szczególnie ciężką porą roku dla osób, które mają słabo ocieplone domy. W takiej sytuacji musimy dwa razy bardziej ogrzewać pomieszczenia, gdyż bardzo dużo go ucieka przez nieszczelne okna i drzwi.

Gdzie robić zapasy ekogroszku?

ekogroszek cena za tonęAby ogrzać w sezonie grzewczym dom o średniej powierzchni około stu metrów kwadratowych, potrzebne jest od trzech do czterech ton węgla. Jeżeli dysponujemy nowoczesnym piecem do ogrzewania centralnego, to wystarczy mieć dwie tony ekogroszku, który jest dużo bardziej ekonomiczny w paleniu. Dobry ekogroszek cena za tonę jest uzależniona od pory roku, w której dokonujemy zakupu. W sezonie jest ona nawet o dwadzieścia procent droższa, a poza nim, czyli w lecie możemy kilkaset złotych zaoszczędzić. Ekogroszek jest wyselekcjonowanym gatunkiem węgla, który charakteryzuje się wysoką kalorycznością i daje mało popiołu. Nie zanieczyszcza pieca tak jak zwykły węgiel i długo się pali, dzięki czemu daje dużo ciepła. Jest to bardzo wydajny środek opałowy, który pomimo nieco wyższej ceny, jest bardziej opłacalny w ogrzewaniu. Węgiel najlepiej kupować przed sezonem i w sprawdzonych źródłach. Ekogroszek jest rodzajem węgla, który jest dużo mniej zanieczyszczony i posiada zdecydowanie mniej siarki i substancji dymiących. Możemy nim palić w piecach ze specjalnymi podajnikami na mały węgiel, lub w grillu. Bardzo dobrze się pali i nie potrzebuje dużo podpałki. Dzięki takiemu opałowi, będziemy mieli ciepło w domu przez długie godziny bez konieczności częstego dokładania węgla.

Za tonę ekogroszku w kopalni węgla zapłacimy zdecydowanie mniej niż u pośredników w firmach zajmujących się sprzedażą węgla. Im wcześniej zrobimy zapasy, tym mniej zapłacimy. Jeżeli mamy do wyboru zwykły węgiel, lub ekogroszek, to lepiej wybrać droższy ekogroszek.