Kiedy mamy obowiązek zorganizowania konferencji, niezależnie od jej rodzaju, musimy skupić się na jak najlepszym przygotowaniu. Należy zadbać o wiele elementów takich jak dobre miejsce, smaczne jedzenie i inne atrakcje. To wszystko musi zachęcać do przybycia na naszą konferencję. Dobrym miejscem na jej zorganizowanie są mazury.

Konferencja na mazurach – dlaczego są takie popularne?

hotel organizujący konferencjeBędąc organizatorami jakiejkolwiek konferencji musimy skupić się na kliku bardzo ważnych elementach. Ich odpowiednie dobranie, pozwoli nam na osiągnięcie naprawdę sporej liczby zadowolonych gości. Lista rzeczy do załatwienie jest dość długa:

  • przemyślenie koncepcji i profilu
  • określenie liczby gości
  • opracowanie scenariusza i harmonogramu
  • podliczenie kosztów
  • wybranie lokalizacji

Na nasz sukces będą wpływały wszystkie te elementy, dlatego właśnie na każdym z nich musimy się tak samo mocno skupić. Kiedy dysponujemy odpowiednią ilością pieniędzy, możemy spokojnie wybierać miejsce na konferencję oraz określić ilu uczestników chcemy przyjąć. Oczywiście warto wcześniej rozesłać zaproszenia, zwłaszcza do tych ważnych dla nas gości. Oczywiście zaplanowanie odpowiedniego programu konferencji jest niezwykle ważne. Musimy zrobić to w sposób najbardziej zachęcający do dyskusji i rozmyśleń przez naszych gości. Jednak chyba najważniejszą rzeczą jest lokalizacja konferencji. Kiedy wybierzemy ciekawe miejsce, na pewno liczba uczestników będzie zadowalająca. Stąd właśnie duża popularność konferencji organizowanych na mazurach. Okoliczności przyrody są na pewno bardziej zachęcające niż w przypadku konferencji zorganizowanej w jednym z hoteli w środku miasta. Ludzie, którzy planują wybrać się na taką konferencję, często przedłużają swój pobyt i spędzają miły weekend. Taka możliwość również przemawia za tym, że organizowane konferencje na mazurach to świetny pomysł.

Namioty bankietowe – doskonała alternatywa dla hoteli

wynajęty namiot cateringowyJako uczestnicy różnych konferencji, jesteśmy przyzwyczajeni to pewnej reguły. Organizowane są według pewnych zasad i maja za zadanie zaspokoić nasze oczekiwania i zainteresować nas przedstawianymi na nich treściach. Zwyczajowo konferencje są organizowane w hotelach i restauracjach. Jednak powoli się od tego odchodzi, a za główny atut bierze się organizowanie konferencji na świeższym powietrzu. Może nie tak zupełnie pod gołym niebem, a z całą pewnością naprawdę dobre możliwości dają wynajęte namioty cateringowe. Czasami całość konferencji odbywa się właśnie w takim namiocie, gdzie stoją rozstawione krzesła i zrobiona jest scena, na którym przebywa orator. Dość ciekawym rozwiązaniem może okazać się zorganizowanie samej konferencji w otwartej przestrzeni, może stosując tylko pewnego rodzaju rozkładany dach. Namioty bankietowe zatem, wykorzystać do ugoszczenia uczestników po jej zakończeniu. Jeśli pogoda będzie na sprzyjała, taki sposób na zorganizowanie konferencji również może zachęcić jej gości do licznego przybycia.

Co dodatkowo przyda się na konferencji – stoisko targowe

stoisko targowePoza oczywistymi elementami jakimi jest lokalizacja i zachęcenie gości do przybycia, nie należy zapominać o innych pomocnych elementach. Konferencje są zazwyczaj organizowane w określonym celu. Albo zależy nam na zareklamowaniu jakiegoś produktu, albo na przedstawieniu odpowiednich poglądów czy stanowiska. Konferencje naukowe mają przedstawiać wyniki podjętych badań. Jeśli jednak chodzi o konferencje biznesowe, zdecydowanie są organizowane przez przedsiębiorstwa, którym zależy na zwiększeniu wyników sprzedaży. Musimy w takim przypadku zastosować dodatkowe pomysły na to, jak zachęcić uczestników do kupna naszych produktów i usług. Albo chociaż zachęcić do przyszłego zainteresowania naszą ofertą. Pomocne jak najbardziej okazują się stoiska targowe. Nie chodzi o takie zwykłe stelaże metalowe i umieszczone na nich produkty do sprzedaży. Bardziej mowa tutaj o stoiskach reklamowych. Ich konstrukcja jest przygotowana odpowiednio graficznie, stoisko ma nadrukowane reklamy firmy, która organizuje konferencję.


Dodatkowe wiadomości związane z tematem dostępne na:

  • Egospodarka.pl – portal internetowy poświęcony biznesowi i gospodarce
  • Plan-System – strona internetowa firmy wynajmującej namioty cateringowe
  • Event Logistica – witryna internetowa firmy oferującej stoiska targowe
  • Hotel Solar – strona internetowa hotelu organizującego konferencje na Mazurach

Słowo końcowe

Na samym stoisku rozdawane są ulotki informacyjne na temat przebiegu konferencji i działalności firmy oraz katalogi produktów. Na pewno postawienie takiego stoiska przyniesie same korzyści.

Kategorie: Biznes