Gdy stałam się pełnoletnia, postanowiłam, że na wakacje znajdę sobie pierwszą pracę. Nie mieszkałam w zbyt dużym mieście, dlatego nie miałam ogromnego wyboru różnych stanowisk, ale ostatecznie uznałam, że zatrudnię się w miejscowej restauracji jako pomoc kuchenna. Nie spodziewałam się, że będzie to łatwe zajęcie, ale i tak okazało się znacznie bardziej wymagające, niż przypuszczałam. Mimo to zdobyłam wiele cennego doświadczenia, dlatego uważam, że było to tego warte.

Najważniejsze zalety roboczego obuwia

Obuwie roboczeChoć początkowo nie zdawałam sobie z tego sprawy, podczas pracy na kuchni bardzo ważny jest odpowiedni ubiór. Oprócz spięcia włosów i fartuchów niezwykle istotna jest też ochrona stóp. Moja nowa szefowa szybko mi wyjaśniła, że przy gotowaniu w pospiechu często się zdarza, że olej lub inne gorące składniki odpryskują i mogą poparzyć stopy. Dlatego każda osoba musiała zainwestować w obuwie robocze. Są one wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, które dobrze chronią skórę przed wszelkimi urazami. Początkowo obawiałam się, że nie będą zbyt wygodne, ponieważ wyglądały na dosyć ciężkie, ale na szczęście po kilku dniach całkowicie się do nich przyzwyczaiłam. Nawet podczas wielogodzinnej pracy nie czułam, że mam je na nogach. Mimo to rzeczywiście okazało się, że są bardzo przydatne. Już podczas pierwszych dni wykonywania mojego nowego zawodu doświadczyłam pewnej nieprzyjemnej sytuacji, która mogła sprawić mi wiele bólu, gdybym nie miała na sobie tych specjalnych butów.

Moja pierwsza wakacyjna nie należała do najłatwiejszych, ale byłam bardzo dumna z tego, że tak świetnie dałam sobie radę. Poznałam też wiele wspaniałych osób, a moja szefowa powiedziała, że jeśli chcę, to mogę przyjść do tej pracy także za rok. Ucieszyłam się, że ktoś docenił moje starania i chociaż w trakcie roku szkolnego nie pracowałam, to lubiłam tam przychodzić, żeby zjeść dobry obiad oraz porozmawiać z dawnymi znajomymi.