Produkcja rolna wymaga użycia specjalistycznego sprzętu – od kombajnów, poprzez rozmaite pługi i traktory, na skomplikowanych systemach nawadniających kończąc. Wszystkie sprzęty są niezastąpione i bardzo ważne, jednak największą rolę odgrywają te ostatnie, ponieważ bez odpowiedniego nawodnienia, żadna uprawa nie jest w stanie funkcjonować.

Dobra jakość pomp spalinowych

pompy spalinoweWspółczesne rolnictwo opiera się przede wszystkim na uprawach ekologicznych, które tam gdzie się da wykorzystują surowce naturalne. Moda na uprawy ekologiczne doprowadziła do wykorzystywania w procesie nawadniania pól naturalnych zasobów. Z jednej strony buduje się ogromne rezerwuary gromadzące wodę opadową, a także tę obecną w gruncie, z drugiej – pozyskuje się surowiec z naturalnych zbiorników, takich jak rzeki, jeziora czy stawy. W celu pozyskania wody wykorzystuje się najczęściej pompy spalinowe, które pozyskują wodę ze zbiorników, a następnie doprowadzają ją na pole, gdzie skomplikowane systemy nawadniające zajmują się resztą. Ponieważ woda pozyskiwana z naturalnych źródeł bywa niekiedy zanieczyszczona szlamem, niektóre z pomp wyposażane są w specjalistyczne filtry węglowe, które zajmują się oczyszczanie wody, która trafia na uprawę. Pompy spalinowe są najbardziej ergonomicznym urządzeniem tego rodzaju, ponieważ wykorzystują do pracy dobrej jakości paliwo napędowe, jakim jest ropa. Charakteryzują się wyjątkowo cichym systemem pracy, dlatego też świetnie nadadzą się także do zadań niekomercyjnych, takich jak podlewanie ogródka.

W zależności od przeznaczenia – rolnictwo czy użytek domowy – wyróżnić można pompy o różnej mocy działania i w różnych rozmiarach. Na potrzeby nawodnienia ogródka wystarczy pompa dwucylindrowa, jednak w przypadku ogromnych pól uprawnych zaleca się stosowanie ośmio- i dziesięciocylindrowych pomp. 

Kategorie: Ogród