Ostatnie lata to okres wzmożonej budowy licznych obiektów sportowych w Polsce. Wymaga to użycia specjalistycznych posadzek sportowych przystosowanych do uprawiania różnorodnych dyscyplin sportu i wyjątkowo trwałych. Do produkcji nowoczesnych nawierzchni używa się materiałów syntetycznych, które eliminują klepkę parkietową.

Szybka w montażu i trwała podłoga sportowa

podłogi sportoweProducenci nawierzchni sportowych muszą wykazać się ogromną pomysłowością w wytwarzaniu swoich podłóg. Dzieje się tak dlatego, że podłogi sportowe muszą posiadać jednocześnie kilka przeciwstawnych parametrów. Przy zachowaniu twardości umożliwiającej dokładne, przewidywalne odbicia piłki oraz zapewniającej dynamikę ruchów, muszą być elastyczne i miękkie by uniknąć kontuzji poprzez odpowiedni powierzchniowy rozkład ciężaru. Wprowadzenie normy regulującej parametry certyfikowanej podłogi sportowej wymusiło na producentach podniesienie jakości wytwarzanych nawierzchni. Otrzymanie certyfikatu musi być poprzedzone badaniami właściwości przeprowadzanych w jednostkach naukowo badawczych. Profesjonalne nawierzchnie poddawane są badaniom pod kątem wytrzymałości, pochłaniania energii kinetycznej, refleksów świetlnych, odbicia piłki i innych. W ofercie producentów znajdują się też podłogi przenośne układane w obiektach wielofunkcyjnych lub gdy specyfika dyscypliny tego wymaga. Podłogi przenośne układa się bardzo szybko w oparciu o proste systemy montażowe. W obiektach sportowych oprócz profesjonalnych podłóg używa się też wielofunkcyjnych, jednowarstwowych wykładzin z pcv układanych wprost na betonie. Przy małej grubości wykazują się bardzo duża trwałością.

Producenci oprócz wielu wariantów rozwiązań technicznych i technologicznych oferują dość bogatą gamę kolorystyczną podłóg. Decydując się na zakup nawierzchni sportowej najlepiej skorzystać z usług uznanych firm na rynku. Gwarantuje to sprawdzoną jakość pracy nawierzchni i pożądaną trwałość.

Kategorie: Sport