Dziedzina fotografii zmieniła się w ostatnich latach w sposób diametralny. Jeszcze pod koniec dwudziestego wieku, mówiliśmy przede wszystkim o fotografii analogowej, posiadaliśmy aparaty fotograficzne, do których musieliśmy dokupywać filmy, aby móc zrobić zdjęcia. Na chwilę obecną technologia jest już zupełnie inna i trudno dzisiaj spotkać kogoś, kto wykonuje zdjęcia metodą wywoływania, kto oddaje film do wywołania. Owszem, zdarzają się sytuacje, w których mamy do czynienia z takim zjawiskiem, ale jest to rzadkość.

drukarnia0Dzisiaj funkcjonuje fotografia cyfrowa i zapisywanie wykonywanych zdjęć na plikach komputerowych. Jednakże nadal istnieje możliwość wykonywania zdjęć na papierze fotograficznym, jak również istnieje możliwość drukowania fotografii. Należy w tym miejscu dodać, że tym samym nasze możliwości są znacznie większe. Cyfrowa fotografia to przede wszystkim możliwość zobaczenia zdjęcia od razu po jego wykonaniu, a więc jednocześnie też możliwość usunięcia tych zdjęć, które naszym zdaniem nie wyszły korzystnie. Cyfrowa fotografia to o wiele lepsza jakość zdjęć, co też najlepiej jest widoczne po ich wydrukowaniu. Czas oczekiwania na wykonanie zdjęć jest znacznie krótszy.

 

Idealne zdjęcia

drukarnia2Zdjęcia, które wykonaliśmy, możemy oczywiście wydrukować we własnym domu, jeśli dysponujemy drukarką i jeśli zaopatrzymy się w odpowiedni papier fotograficzny. Wraz z rozwojem fotografii, na rynku jednakże pojawiły się również takie miejsca jak drukarnie cyfrowe. Tym samym zlecamy wykonanie określonych zdjęć zawartych na przesyłanym przez nas pliku i w bardzo krótkim czasie możemy odebrać gotowe zdjęcia. Takich punktów na naszym rynku powstaje coraz więcej, co też oczywiście rodzi coraz większą konkurencję w tej materii. Idąc dalej za takim tokiem myślenia, w coraz korzystniejszej sytuacji staje klient, gdyż wraz z rosnącą konkurencją mamy do czynienia z coraz bardziej atrakcyjnymi cenami. W naszej sytuacji funkcjonuje również takie pojęcie, a raczej taki twór jak drukarnia 24h, która umożliwia wydrukowanie zdjęcia o każdej porze dnia i nocy. Ktoś może powiedzieć, że tylko przysłowiowo w gorącej wodzie kąpani ludzie korzystają z takich usług, a jednak rzeczywistość pokazuje, że czasem jest to wręcz konieczność. Inna kwestia, że walka o klienta nakazuje zaoferować mu jak najlepsze usługi, cokolwiek pod tym pojęciem się kryje. Cyfrowe drukarnie czynne przez całą dobę zasadniczo na chwilę obecną są charakterystyczne przede wszystkim dla dużych miast jak Warszawa, aczkolwiek nawet w tych mniejszych również możemy się dopatrzeć całodobowych drukarni cyfrowych, chociaż oczywiście nie w każdym z tych mniejszych miast.

 

Nowoczesne drukarnie na rynku

drukarnia4Tego typu punkty wykonują wszelkiego rodzaju zdjęcia, aczkolwiek należy zauważyć, że szczególnym powodzeniem mogą tam cieszyć się zdjęcia ślubne, komunijne czy też z racji innych uroczystości rodzinnych. Wszakże dzisiaj wykonujemy naszymi aparatami fotograficznymi bardzo wiele zdjęć i zasadniczo nikt z nas ich wszystkich nie drukuje. Takie okazje jak ślub, I Komunia czy też inna uroczystość rodzinna to już inna kwestia. Takie fotografie chcemy zachować w formie papierowej. Nieraz się zdarza, że ludzie chcą mieć te fotografie bardzo szybko i korzystają wówczas z usług drukarni całodobowych. Współczesna fotografia w ostatnich latach bardzo się zmieniła i nie ulega wątpliwości, że nadal będzie ona ewoluować w kolejnych latach. Nasze możliwości zapewne będą coraz większe, a tym samym jakość tychże fotografii będzie coraz lepsza, co też oczywiście jest zjawiskiem jak najbardziej optymistycznym.

 


 

drukWyższość fotografii cyfrowej nad tradycyjną:

  • Szybsza dostępność zdjęć
  • Łatwiejsza obróbka fotografii
  • Większa rozdzielczość zdjęcia
  • Lepsza jakość fotografii
  • Prostsze wykonywanie fotografii

 


 

fotoWięcej informacji:

 

Kategorie: Sztuka

0 Komentarzy

Dodaj komentarz