Rolnicy pracujący w gospodarstwach rolnych muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Nie ulega wątpliwości, że konieczność obsługiwania różnych urządzeń i maszyn wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem. Nic zatem dziwnego w tym, że w gospodarstwach rolnych często dochodzi do wypadków. 

W gospodarstwach rolnych zdarzają się wypadki

wypadek w gospodarstwieW dzisiejszych czasach przepisy BHP nabierają coraz większego znaczenia. Przekonało się o tym wiele osób, które uległy poważnym wypadkom. Do wypadków dochodzi w rozmaitych miejscach i sytuacjach. W prasie i w telewizji najczęściej słyszy się o wypadkach komunikacyjnych. Warto jednak dodać, że do wypadków często dochodzi również w gospodarstwach rolnych. Wypadek w gospodarstwie rolnym często skutkuje trwałym uszkodzeniem ciała. Wypadkom ulegają zarówno rolnicy, którzy są właścicielami gospodarstwa, jak i pracownicy. Należy podkreślić, że pracownik może domagać się od właściciela gospodarstwa rolnego solidnego odszkodowania. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy do wypadku doszło ewidentnie z winy pracownika. Należy dodać, że każdy właściciel gospodarstwa rolnego musi posiadać OC rolnika. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej bez wątpienia przydaje się, kiedy rolnik musi z własnej kieszeni wypłacić odszkodowanie. Warto również zaznaczyć, że ubezpieczenie OC rolnika w większości przypadków pokrywa wartość odszkodowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu rolnik nie musi się zadłużać lub uszczuplać swoich własnych oszczędności.

Powszechnie wiadomo, że do wypadków dochodzi w rozmaitych sytuacjach. Najczęściej wypadkom ulegają osoby, które obsługują maszyny oraz kierują pojazdami. Pół biedy, jeśli w wyniku wypadku nie dojdzie do poważnego uszkodzenia ciała. Nie brakuje osób, które w wyniku wypadku straciły rękę albo nogę.

Kategorie: Prawo