Fotografia ślubna jest niezwykłą pamiątką tego wyjątkowego dnia. Ślub na łodzi z całą pewnością nie należy do konwencjonalnych pomysłów, w wyniku tego warto, aby zdjęcia z tak wyjątkowego miejsca sakramentu zaślubin były niesamowite. Jednak, należy spojrzeć na to miejsce z punktu technicznego i zwrócić uwagę, że sesja w plenerze jest bardzo problemowa do realizacji, ze względu na pogodę i oświetlenie. Przede wszystkim warto również pamiętać, że w przypadku ślubu na łodzi, warto zastanowić się, czy powinniśmy być razem z Państwem Młodym na jednej łodzi, czy nasza łódź powinna oddzielnie płynąć z boku. Jest to niezwykle trudne zadanie, ponieważ dodatkowe zamieszenie fotografa, będzie utrudniać kontynuację ślubu. Jak zrobić zdjęcia ślubne, aby pokazać urok miejsca i Państwa Młodych, bez zakłócania całej ceremonii?

fotografia

Sesja “dzień przed”

Zanim zaczniemy planować ujęcia, warto poświęcić czas i wspólnie z Państwem Młodym zorganizować sesję zdjęciową próbną. Najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się z nimi na godzinę o której jest planowany ślub. Wówczas rośnie prawdopodobieństwo, że światło słoneczne będzie miało podobną intensywność następnego dnia. W takim przypadku, warto przeprowadzić również próbne ustawienie Państwa Młodych. W wyniku tego, sesja próbna może przedłużyć się nawet do kilku godzin, jednak odpowiednie przygotowanie techniczne i wizja zdjęć – jest podstawą wykonania unikalnych fotografii ślubnych.

Odpowiedni wybór obiektywu

W przypadku zmiennego światła należy pamiętać o odpowiednim doborze obiektywu do naszego aparatu. Przede wszystkim do sesji zdjęciowych w plenerze, warto zastosować obiektyw stało-ogniskowy. Na sesji “dzień przed” warto spróbować używanie różnych przesłon naszego obiektywu, ze względu na to, że im mniejsza wartość przesłony – tym tło będzie znacznie bardziej rozmyte, co może stworzyć wyjątkowe i zachwycające zdjęcie lub wyglądać jak przetworzone w programie do przerabiania zdjęć. W sesji plenerowej zawsze należy stawiać jak największą uwagę na podkreślenie naturalnego piękna przyrody przy niezwykle ciekawym ujęciu Pary Młodej.

Lampa błyskowa – tak

Chociaż podczas zdjęć plenerowych, zasady fotografii mówią o niestosowaniu lampy błyskowej, warto ją wykorzystać podczas wykonywania zdjęć ślubnych. Przede wszystkim należy pamiętać, że jeżeli lampa błyskowa jest wbudowana w korpus naszego aparatu, należy zmniejszyć jej siłę do minimum. Taki prosty zabieg sprawi, że na naszych zdjęciach pojawi się pięknie rozproszone światło, które podkreśli naturalność fotografii plenerowej. W przypadku lampy błyskowej zewnętrznej, lepiej z niej zrezygnować, ponieważ spowoduje że nasze zdjęcie wyglądać będą niezwykle sztucznie, a dodatkowy ciężar aparatu może spowodować, że nie utrzymamy aparatu i wpadnie on do wody.

fotografia-lodz

Blenda i dyfuzor – podstawa do zdjęć plenerowych

Blenda jest stosunkowo mała popularna w fotografii. Jednak jej posiadanie doskonale oświetli Państwa Młodych, szczególnie w momencie wkładania obrączek, co dodatkowy pobłysk z blendy stworzy magię na zdjęciach. Blendę możemy stworzyć sami lub ją zakupić w sklepie fotograficznych. Możemy ją wykorzystać wielokrotnie, aż do momentu jej zniszczenia.
Dyfuzor do zdjęć możemy stworzyć sami, przede wszystkim poprzez zastosowanie białej kartki papieru, przykładając ją do lampy błyskowej. Istnieje również możliwość zakupu dyfuzora w profesjonalnym sklepie fotograficznym. W przypadku sesji ślubnej, warto wykazać się profesjonalizmem i po prostu go zakupić.

Elementy do sesji zdjęciowej

Doskonałym miejscem zaopatrzenia się w ciekawe i stosowane elementy jest sklep żeglarski. Poprzez nietypowe rozwiązania, można wykonać tematyczną sesję po uroczystości ślubnej. Sklep żeglarski jest idealnym miejscem do znalezienia dodatkowych inspiracji i pomysłów, po uroczystości zaślubin. Wyjątkową sesję poślubną można podkreślić podczas wspólnego pływania Państwa Młodych na łodzi, żaglówce czy nawet podczas łowienia ryb np. złotej rybki. Niezwykle ciekawym uchwyceniem Państwa Młodych i ukazanie ich miłości jest wykonanie zdjęć o zachodzie słońca. Pomimo, iż to jest niezwykle prosty sposób – daje on niesamowite efekty.

Rozwiązania w sytuacji awaryjnej

Należy zawsze pamiętać o dokładnym sprawdzeniu aparatu, zanim rozpoczniemy jakąkolwiek sesje zdjęciową w plenerze. W przypadku sesji ślubnej na wodzie, należy zabezpieczyć aparat przed deszczem lub wpadnięciem do wody. Wystarczy zakupić odpowiednią dodatkową obudowę wodoodporną do korpusu aparatu. Warto również zabezpieczyć się w przezroczysty parasol lub biały. Ciemny parasol, na wypadek ewentualnego deszczu spowoduje że nasze zdjęcia będą rozmazane, nienaturalne oraz przyciemnione. Jednak nie musimy obawiać się za bardzo deszczu, ponieważ w takiej sytuacji istnieje stosunkowo duże ryzyko o przełożeniu godziny ślubu.

 


film

Elementy potrzebne do wykonania profesjonalnej fotografii:

  • Aparat lustrzanka
  • Dodatkowy obiektyw
  • Lampa błyskowa
  • Blenda
  • Dyfuzor
  • Dodatkowe oświetlenie

 


 

fotograf

Informacje o fotografii:

Kategorie: Sztuka

2 Komentarze

Dominia · 15 września, 2014 o 9:41 am

Moi znajomi mieli sesje zdjęciową nad jeziorem, a bardziej w jeziorze. Efekt był wspaniały.

Diana · 15 września, 2014 o 11:48 am

Zdjęcia próbne też wydają mi się dobrym pomysłem, Ponieważ można określić jakie będzie światło i to jest prawda.

Dodaj komentarz