Budowa nowego domu to ogromne wyzwanie. Jeszcze większym jest jego urządzenie i umeblowanie. Wykonanie prac remontowych zleca się firmie, a wnętrza zaprojektować może architekt. Wiele osób decyduje się na samodzielne wykonanie niektórych prac wykończeniowych. Jedynie meble trzeba kupić bądź zamówić. Meble do kuchni zawsze zamawia się u producenta, który robi je pod konkretne wymiary.

Jak wygląda realizacja zamówienia mebli kuchennych?

meble kuchenne na zamówienie krakówUrządzając kuchnię trzeba znaleźć producenta mebli, który je dla nas wykona. Im mniejszą firmę wybierzemy tym mniej zapłacimy za meble do kuchni. Chociaż teraz te ceny zależą głównie od użytych do produkcji mebli materiałów. W każdym mieście można znaleźć małe firmy, które zajmują się produkcją mebli. Przy czym można równie dobrze znaleźć meble kuchenne na zamówienie Kraków, które zostaną nam potem dostarczone i zamontowane. Nawet jeśli mieszkamy daleko od tego miasta to i tak może się okazać, że meble z transportem z Krakowa wyjdą korzystniej cenowo niż meble od jakiegoś lokalnego producenta. Gdy zamówimy firmę to jej właściciel bądź pracownik przyjedzie do domu na pomiar pomieszczenia, w którym będzie kuchnia. Potem wykonany zostaje projekt. Jeśli go zaakceptujemy to producent przystępuje do pracy. Czas realizacji zamówienia wynosi przeważnie od trzech do sześciu tygodni. Dlatego o zamówieniu mebli do kuchni trzeba pomyśleć odpowiednio wcześniej, żeby zbiegły się w czasie z urządzaniem domu.

Do kuchni nie kupuje się mebli gotowych tylko zamawia się je zrobione na wymiar. Każda kuchnia ma inną powierzchnię a gotowe meble mogą nie wykorzystać całej powierzchni dla nich przeznaczonej. Zamawiając meble kuchenne u producenta mamy pewność, że każdy centymetr powierzchni kuchni zostanie maksymalnie wykorzystany.