Jakie powinny być materace dla dzieci?

 

Każdy rodzic dba o swoje dziecko najlepiej jak tylko potrafi. Zależy mu na jego rozwoju, szczęściu oraz zdrowie. Zdrowie mogą zapewnić dobre nawyki między innymi prosto stawiane stopy, nie garbienie się oraz odpowiednia pozycja do snu. Jeśli jednak chodzi o to ostatnie, to nie zawsze dzieci śpią prawidłowo. Wszystko ze względu na podłoże do snu, jakim jest materac.

Materace hevea dla każdego dziecka

komfortowe materace dziecięce heveaNa rynku istnieje bogaty wybór materacy, które znacznie różnią się między sobą. Różnią się między innymi materiałem, strukturą wewnętrzną, grubością, twardością, kolorem oraz ceną. Rodzice pragnąc dobra dla swoich dzieci nie powinni zwracać uwagę na cenę. Najtańsze są super miękkie materace, które wcale nie są odpowiednie dla kręgosłupa pociech. Nie utrzymują pleców oraz nie amortyzują napięcia mięśni przez co wbrew pozorom śpi się bardzo niewygodnie. Wybierając materiał należy zwracać uwagę przede wszystkim na jakość. Przykładowo komfortowe materace dziecięce hevea są ultra nowoczesne, które zapewniają wysoką jakość snu. Doskonale nadają się dla dzieci zarówno zaraz po urodzeniu, dla noworodków, jak i dla starszaków. Nie stoi nic na przeszkodzie, aby z nich korzystała nawet młodzież. Należy jednak pamiętać, aby każdy materac odpowiednio dopasować do wzrostu dziecka. Również szerokość ma znaczenie, niech nie będzie za wąski, ponieważ spanie na wąskim materacu jest bardzo niewygodne. Materace są w różnych grubościach. Warto zapytać się fizjoterapeuty, który pracuje w sklepach z materacami o to, jaka grubość będzie odpowiednia dla danej osoby. Wybierając materac idziemy do sklepu wraz z dzieckiem!

Powyższe informacje są informacjami teoretycznymi, które mogą być zastosowane w praktyce. Na koniec warto dodać, że jak wybieramy materac, kierujmy się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Najważniejsze jest to, aby materac był wygodny, ponieważ wygoda zapewnia zdrowy i głęboki sen – wówczas dziecko czuje się całkowicie wypoczęte.