Ciężko wyobrazić sobie jakąkolwiek kuchnię bez zlewozmywaka. Jednak zastanawiając się nad aranżacją tego pomieszczenia producenci oferują nam tak wiele rozwiązań, że trudno zdecydować się na któreś z nich. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się zlewozmywaki jednokomorowe, które posiadają wiele zalet. Warto więc się im przyjrzeć z bliska.

Zalety zlewozmywaków jednokomorowych

zlewozmywak 1 komorowyWiększości osób zlewozmywak 1 komorowy kojarzy się z małymi, kwadratowymi kuchniami studenckimi. Obraz ten jest jednak błędny, a ilość zalet tego typu rozwiązania jest zaskakująca. Znajda one swoje zastosowanie w kuchniach o mniejszych powierzchniach. Możemy jednak śmiało się na nie zdecydować, gdy w naszym domu jest niewielu lokatorów lub decydujemy się na zakup zmywarki. Nie zabierze on nam całej przestrzeni blatu jak ma to miejsce w przypadku dwukomorowych, zyskujemy więc dodatkowe miejsce na gotowanie. Taki rodzaj zlewozmywaka zmobilizuje nas również do częstszego mycia naczyń. Jak doskonale wiemy sterta brudnych naczyń nie wygląda schludnie w naszej kuchni. Zlewozmywak jednokomorowy pozwoli nam więc na utrzymanie estetycznego wyglądu pomieszczenia. Dodatkową zaletą tego typu rozwiązania jest zwykle niższa cena od tradycyjnych dwukomorowych zlewozmywaków. Jeśli wybierzemy odpowiedni rozmiar oraz kształt, może on być równie funkcjonalny jak zlew dwukomorowy. Gdy decydujemy się na ten rodzaj zlewu warto postawić również na ociekacz. Pozwoli nam na ustawienie umytych naczyń obok. W tym przypadku nie potrzebujemy dodatkowej suszarki, szczególnie kiedy liczba naczyń nie jest duża, bądź myjemy je na bieżąco.

Jak doskonale wiemy w kuchniach o niewielkim metrażu każdy dodatkowy skrawek blatu jest na wagę złota. Dzięki zastosowaniu zlewozmywaka jednokomorowego zaoszczędzimy sporo miejsca. Do umycia naczyń bądź opłukania rąk w zupełności wystarczy nam bowiem jedna komora.