Karnisze w moim mieszkaniu

Przeprowadziłam się dwa miesiące temu do nowego mieszkania w centrum jednego z większych miast w Polsce. Z uwagi na fakt, że dostałam bardzo dobrą pracę mogłam sobie wynająć nieco większe mieszkanie. Zapragnęłam mieć mieszkanie trzypokojowe.

Karnisz musi być w każdym pomieszczeniu

karnisz metalowy podwójnyZ uwagi na to że jestem bardzo pedantyczna zwracam uwagę na każdy szczegół. Lubię, jak wszystko ma swoje miejsce. Szczególną uwagę zwracam na karnisze. Od dziecka miałam hopla na punkcie firanek i zasłon. Gdybym miała opisać karnisze w moim mieszkaniu, to mogę powiedzieć, że w mojej sypialni jest karnisz drewniany, na którym zawieszone są firanki. Musiałam go troszkę przemalować aby miał lepszy wygląd. Jeżeli miałabym powiedzieć coś o karniszu w kuchni, wisiały na nim firanki które bardzo mi się nie podobały, ale zmieniłam sobie na tradycyjne białe. Sam karnisz był pojedynczy metalowy. W pokoju biurowym, w którym będę pracować jest karnisz metalowy podwójny. Według mnie jest to idealne rozwiązanie dla tego typu pokoju, ponieważ miejsce to jest bardzo słoneczne, więc przydadzą się tutaj nie tylko firanki, ale i również ciemniejsze zasłony. Jedynie w salonie nie ma karnisza i to jest nieco kłopotliwe. Koniecznym stanie się to, aby zamontować taki element. W salonie jest podobnie jak w pokoju, gdzie mam swoje biuro. Zainwestuję w długi, podwójny metalowy karnisz. Dziś na rynku dostępnych jest szereg różnych karniszy, jednak te metalowe są zawsze najbardziej trwałe i podobają mi się również bardziej niż drewniane.

Sądzę że w weekend pojadę do sklepu, w którym znajdują się tego typu elementy i zakupię odpowiedni produkt dla siebie. Wiem, iż to nie wszystko nie wyjdzie drogo, chociaż pewne koszty poniosę. Mimo to warto, bo niedługo w salonie zrobi się naprawdę bardzo gorąco! W końcu nadchodzi lato.