Nasze włosy żyją od dwóch do nawet siedmiu lat. W tym czasie, każdego dnia wypada nam ich około sto dziennie, ponieważ w różnym momencie kończy się cykl życia poszczególnego włosa. Na ich miejsce wyrastają nowe, więc ich ubytku nie widać gołym okiem.

Gdzie przyjmuje najlepszy lekarz od włosów?  

najlepszy trychologAby włosy były mocne i zdrowe, trzeba o nie dbać od wewnątrz i powierzchniowo. Nasze kosmki tak samo jak skóra i paznokcie, potrzebują właściwego odżywienia i nawodnienia. Dobrze zbilansowana dieta zapewni włosom dostęp do odpowiednich składników odżywczych, a przyjmowane płyny, nawilżą je od wewnątrz. Również kosmetyki, których używamy do codziennej pielęgnacji włosów, muszą być dobrane do rodzaju włosów i skóry głowy, gdyż niewłaściwe mogą nam zaszkodzić. W okresie jesienno zimowym, większość z nas doświadcza nadmiernego wypadania włosów, które na wiosnę powinno ustąpić. Jeżeli jednak tak się nie stanie, może nam grozić wyłysienie i wtedy pomoże nam tylko najlepszy trycholog. Jest to lekarz, profesjonalnie zajmujący się włosami, ich chorobami i stanem skóry głowy. W gabinecie trychologicznym są wykonywane badania włosów i głowy za pomocą specjalnej kamery, która pokazuje obraz jak wygląda struktura włosa z bliska, oraz pozwala się przyjrzeć w jakiej kondycji jest skóra głowy. Jeżeli mamy łupież, to z pewnością przyczynia się on do wypadania włosów, gdyż je osłabia i utrudnia skórze oddychanie. Trycholog jest w stanie rozpoznać przyczynę dolegliwości i zalecić właściwą terapię.

Trycholodzy przyjmują pacjentów w swoich prywatnych gabinetach, dlatego każda wizyta jest płatna. Na wizyty udają się osoby zmagające się z uciążliwym łupieżem, przetłuszczają się skórą głowy, lub z nadmiernym wypadaniem włosów trwającym dłużej niż kilka miesięcy.