Chyba każdy miał kiedyś do czynienia z niewygodnymi butami. Bardzo często nowo zakupione obuwie musi się dopasować do stopy, zanim stanie się w pełni komfortowe. Zaleca się najpierw jego rozchodzenie. Zdarzają się jednak i takie sytuacje, gdy buty początkowo wydawały się wygodne, a potem, nie wiadomo dlaczego, zaczęły uwierać lub obcierać. Na szczęście wiadomo, co wtedy zrobić.

Wkładka żelowa zawsze się przyda!

wkładki do butów żeloweNasze stopy często reagują na temperaturę. Gdy jest gorąco, mogą lekko zwiększyć swoją objętość. Podobnie dzieje się wtedy, gdy jesteśmy zmęczeni. Zawsze więc zaleca się, by zakupione obuwie było nieco większe. Gdy jednak stopy maja swą naturalną objętość, buty mogą zacząć obcierać. Pod wpływem tych zmian nasze buty mogą stawać się niewygodne. Aby odpowiednio reagować, warto mieć zawsze przy sobie wkładki lub zapiętki. Najlepiej te wykonane z żelu, bowiem łatwiej je ukryć. Wkładki do butów żelowe można nosić nawet latem. Sprawdzą się w każdym typie obuwia, nawet w tym niezabudowanym. Będą niezauważane nawet wtedy, gdy zostaną założone do sandałów. Wkładki występują w różnych formach. Ich ilość może dosłownie zawrócić nam w głowie. Do wyboru mamy bowiem pełne wkładki, odpowiadające długości naszych stóp, a także różne warianty wkładek niepełnych. Są to między innymi podpiętki, zapiętki, wkładki do butów na wysokich obcasach, czy wreszcie takie, które mają działanie ortopedyczne.

Warto podkreślić, że każdy z rodzajów wymienionych tutaj wkładek można używać wielokrotnie. Nie zużywają się zbyt szybko i można z nich korzystać przez dłuższy czas. Łatwo też zachować ich czystość. Wystarczy przemywać je od czasu do czasu wodą z mydłem. To wystarczy, by zawsze wyglądały świeżo i zachowały swoje właściwości. Warto zawsze zapoznać się z tym, co zaleca producent.