Lada dzień wybierasz się do szpitala, aby wydać na świat swojego pierwszego potomka? Spakowana torba ze wszystkimi niemowlęcymi akcesoriami, pieluchami, ubrankami i kosmetykami już czeka w gotowości, a Ty jesteś spokojna, bo wiesz, że wszystko masz pod kontrolą. Ale czy nie zapomniałaś o sobie i akcesoriach, które tobie ułatwią pobyt w szpitalu?

Czego pragną kobiety po porodzie?

biustonosze dla kobiet karmiącychBędąc jeszcze w ciąży, już zaczynamy myśleć jak mamy. Na pierwszym miejscu stawiamy dziecko i jego wygodę. W ten sam sposób myślimy o porodzie i tych kilku dniach w szpitalu, które będziemy musiały spędzić z maluszkiem, tuż po jego narodzinach. Nie zapominajmy jednak o swoich potrzebach i swoim własnym komforcie. Pobyt w szpitalu może okazać się traumatyczny, ponieważ do głosu dochodzą hormony, które w pierwsze dni po porodzie wręcz szaleją w kobiecym organizmie. Dlatego też warto postarać się zawczasu i zadbać o własne samopoczucie i komfort w trakcie poporodowego szaleństwa. Jest kilka prostych gadżetów, o przydatności których wie każda rodząca kiedyś mama. Pieluchy dla dorosłych świetnie sprawdzą się w połogu, wygodne w użytku, zapewnią komfort i nie nastręczają problemów z częstą zmianą. Możemy również użyć podpasek, w komplecie z jednorazową bielizną, której nie żal będzie ubrudzić. Dla mam planujących karmienie piersią, polecam specjalne biustonosze dla kobiet karmiących. Łatwe odpinanie umożliwi wygodne karmienie maleństwa, nawet w miejscu publicznym. Uszyte z bawełny nie podrażnią dodatkowo delikatnej skóry. Komfortowe biustonosze dla kobiet karmiących będą w użytku przez cały czas karmienia naszego dziecka. Niezwykle pomocne kobiecie będą również wkładki laktacyjne. Pozwolą uniknąć krępującej sytuacji, gdy pokarm z przeładowanych piersi zaplami nam ubranie.

Te kilka prostych gadżetów stanie się niezwykle przydatnych każdej młodej mamie. Przygotowując się do porodu, warto zatem pomyśleć także o sobie. Zadowolona mama, to zadowolone dziecko. Im lepiej będzie czuła się kobieta, tym lepiej zajmie się swoim maleństwem. Chociaż poród i pierwsze miesiące życia naszej pociechy bywają trudne dla świeżo upieczonej mamy, postarajmy się zadbać o to, by był to czas przyjemny i pełny pozytywnych wrażeń.