filmy reklamowe

Kto wykona filmy reklamowe naszej firmy?

Każdy z nas, kto prowadzi własną działalność wie, że najważniejsze jest posiadanie największej ilości klientów. To będzie nasza gwarancja na to, że nasza firma będzie istnieć i będzie przynosić określone zyski. Nie da się ukryć, że to właśnie o to chodzi każdemu kto posiada własną działalność. Jaki sposób na reklamę wybrać i kto pomoże w jej wykonaniu?

Filmy reklamowe i ich specyfika

filmy reklamowe

Przede wszystkim należy podjąć decyzję, jaka forma reklamy będzie dla nas najlepsza. Będzie to uzależnione od profilu działalności jaką prowadzimy. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie umiejętne połączenie kilku form reklamy razem. Musimy jednak wziąć pod uwagę to do jakiej grupy docelowej chcemy trafić. Będzie to decydujące przy wybieraniu reklamowej strategii i układaniu haseł reklamowych. Z jakich w ogóle możliwości możemy skorzystać?

  • film reklamowy,
  • ulotki/plakaty reklamowe,
  • fotografia reklamowa.

Trzeba wziąć pod uwagę budżet jaki posiadamy. Oczywiście zastosowanie reklamy ma być inwestycją, jednak nie możemy za bardzo narażać firmowych finansów i rozegrać to bardzo rozsądnie. O ile reklama telewizyjna jest bardzo droga, o tyle filmy reklamowe to już zupełnie inna sprawa. Można je bezpłatnie umieszczać na różnego rodzaju portalach, czy też na stronie firmy. Umiejętnie nakręcony film reklamowy z całą pewnością da podobne do reklamy telewizyjnej skutki. Jednak powinien zostać wykonany w całości przez profesjonalistę. To samo będzie dotyczyło również korzyści jakie dają filmy promocyjne. Dzięki nim również możemy trafić do grupy docelowej, którą dla siebie wybraliśmy. Warto przemyśleć również zastosowanie fotografii, czy to produktowej czy też reklamowej. W zależności oczywiście od tego czym zajmuje się nasza działalność. Jeśli jesteśmy firmą usługową, z całą pewnością korzystniej będzie dla nas przedstawić potencjalnym konsumentom naszych pracowników. Dobrze wykonane zdjęcia wywołają zaufanie u obserwatorów. Komu jednak zlecić wykonanie tych reklam?

Doświadczony kamerzysta i filmy reklamowe

Doświadczony kamerzystaMusimy zdawać sobie sprawę z tego, że aby jakakolwiek reklama przyniosła oczekiwane skutki, z całą pewnością musi zostać wykonana profesjonalnie. W odwrotnej sytuacji, skutek mógłby być zupełnie odwrotny. Jeśli nasza reklama nie będzie posiadała dobrego hasła, czy też zostanie wykonana niestarannie, nasi klienci mogą odebrać ją jako farsę czy też coś co świadczy o całej jakości firmy. Dlatego właśnie ważne jest, aby wybrać osobę odpowiedzialną za reklamę z dużym namysłem i rozsądkiem. W tym przypadku nie należy zwracać uwagi na oszczędności. Jeśli chodzi konkretnie o filmy reklamowe, z całą pewnością osobą odpowiednią do tego będzie doświadczony i kreatywny kamerzysta. Swoją decyzję powinniśmy podejmować na podstawie dotychczasowych filmów wykonanych przez danego kamerzystę. Trzeba pamiętać o tym, że wideofilmowanie, tak popularne w Lublinie, musi być wykonane nie tylko przy pomocy dobrego sprzętu, ale również przez osobę niezwykle zaangażowaną w powierzone zadanie. To w jakim stopniu profesjonalnie podejdzie do zlecenia będzie z całą pewnością widoczne na filmie końcowym.

Bank muzyki – konieczny podkład muzyczny

Bank muzykiKażdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że siłą każdej reklamy, czy też krótkiego filmu reklamowego, z całą pewnością są hasła i podkład muzyczny. Nawet kiedy oglądamy film długometrażowy, szczególne emocje wywołuje właśnie dobrze dobrany do sceny utwór. Dlatego właśnie w przypadku reklamy, również należy zwrócić szczególną uwagę do elementu, jakim jest muzyka do reklamy. Będzie to pewnego rodzaju uzupełnienie do treści przekazywanych w filmie. Należy jednak pamiętać o tym, że muzyka musi pochodzić z legalnego źródła, zazwyczaj będzie to źródło płatne. Bank muzyki będzie jednym z przykładów miejsc, gdzie można zaleźć podkłady muzyczne. Ważne będzie oczywiście również to, żeby muzyka była i stylem i tempem dopasowana do wyrażanych w reklamie treści i do tego, co chcemy osiągnąć u każdego potencjalnego klienta. W wielu przypadkach lepiej zastosować jedynie utwór instrumentalny, bez śpiewanych słów. Będzie to bardziej wpływało na wyobraźnie oglądających.


Tekst został napisany z pomocą:


Podsumowanie

Jeśli mamy zamiar zlecić komuś wykonanie naszej reklamy, z całą pewnością musimy pamiętać o tym, że musi to być profesjonalista. Odpowiednio nakręcony film reklamowy może naprawdę przynieść oczekiwane skutki w postaci dużego zainteresowania klientów.