Lawety do transportu samochodów powypadkowych

Zakładając firmę zajmującą się kasacją samochodów nie przypuszczaliśmy, że będziemy mieć aż tak duże zainteresowanie. Jako jedyna taka firma na okolicę, szybko zaczęliśmy rozszerzać działalność, początkowo tylko skupując samochody do kasacji, jednak z czasem coraz częściej zajmowaliśmy się również sprzedażą części.

Laweta transportowa o dużej ładowności

laweta do przewozu autSytuacje w których oferowano nam możliwość ściągnięcia z drogi samochodu powypadkowego zdarzały się bardzo często, jak również oferty sprzedaży samochodu do kasacji, jednak bez możliwości przetransportowania go do warsztatu. Jako że niektóre samochody powypadkowe były w niemal idealnym stanie, nadając się doskonale na rozłożenia na części zamienne, z czasem zaczęliśmy rozszerzać park maszynowy, a pierwszym zakupem była dodatkowa laweta do przewozu aut. Posiadanie tylko jednego samochodu transportowego było dość kłopotliwe, zwłaszcza w momencie gdy mieliśmy dużo zleceń rozrzuconych po okolicy, gdzie dojazd z warsztatu na miejsce zajmował dość dużo czasu, nie mówiąc o rozładunku wraku i ponownym wysłaniu samochodu w trasę, a dodatkowy samochód stanowczo ułatwiłby pracę, nawet gdyby miała to być jedna dodatkowa sztuka. Na nową lawetę wybraliśmy model konwertowany z samochodu dostawczego, z zabudową i zlikwidowaną przestrzenią transportową.

Gdyby nie opis osoby sprzedającej, nigdy nie pomyślelibyśmy iż owy samochód mógł być kiedyś zwykłym autem dostawczym. Konwersja była o wiele tańsza i szybsza niż zakup faktycznej lawety, a działała równie dobrze, jeśli nie lepiej, gdyż tak zabudowany samochód miał bardzo dużą ładowność i pojemność. Druga laweta była ogromnym odciążeniem dla pracowników i pozwoliła nam na szybsze wykonywanie zleceń, a z czasem również na zwiększenie ich liczby.