Zapewne doskonale zdają sobie Państwo sprawę z tego, że najlepsze dla nas jest to to jest w pełni naturalne. Od wieków korzystamy z tego co dostajemy w prezencie od matki natury. Takimi darami możemy się nie tylko żywić ale również i leczyć w przypadku zachorowania na jakieś choroby. Przykładem naturalnego lekarstwa, które jest bardzo skuteczne jest susz z konopii siewnych.

Prozdrowotny susz konopny

legalny suszUprawianie konopii indyjskich jest w naszym kraju zakazane. Nie możemy również posiadać suszu, który z takich roślin pochodzi. Trzeba jednak mieć tę świadomość, że możemy korzystać z suszu konopnego, który jest w Polsce uznawany za legalny. Mowa tutaj o produkcie jakim jest legalny susz wytwarzany z konopii przemysłowych. Niekiedy konopie te określane są również jako siewne. W szczególności starsze pokolenie zapewne kojarzy te rośliny właśnie pod tą nazwą. Uprawianie konopii siewnych niegdyś było w Polsce nie tyle popularne a po prostu był to standard. Rośliny te były niezwykle cenione ze względu na ich właściwości lecznicze. Trzeba też zaznaczyć, że produkty konopne były także wykorzystywane w gastronomii. Doskonałym tego przykładem mógł być olej konopny. Natomiast obecnie legalny susz z konopii siewnych mogą Państwo nabyć w sklepach ze zdrową żywnością. W takich miejscach możemy znaleźć nie tylko susz konopny ale również wiele produktów, które powstały na bazie legalnych konopii przemysłowych.

Na dzień dzisiejszy udało się już ustalić, że susze konopne oraz wiele innych produktów pochodzących z konopii siewnych wpływa bardzo pozytywnie na nasz układ nerwowy. Wystarczy jedynie raz dziennie skorzystać z takich produktów by odczuć różnicę. Bardzo często słyszy się również o popularności olejków CBD, które również tłoczone są z konopii siewnych.