Zimowe odśnieżanie wymaga zastosowania akcesoriów, które pozwolą na sprawne wykonywanie czynności oraz dadzą pewność co do trwałości konkretnego sprzętu. Podczas odśnieżania większość z nas wybiera klasyczne produkty, takie jak łopaty czy saperki, które pozwalają na wydajną pracy podczas odśnieżania miejsc o różnej wielkości. Typowe akcesoria do odśnieżania znajdują się w sklepach ogrodniczych.

Łopaty przeznaczone do usuwania śniegu z posesji

łopaty plastikoweTego typu łopaty mogą być wykonane z wielu materiałów, których użycie może być podyktowane wagą całego sprzętu oraz jego trwałością. Największą popularnością cieszą się więc łopaty plastikowe oraz aluminiowe. Wersje plastikowe posiadają różne funkcje, z których najważniejsza to teleskopowa konstrukcja, pozwalająca na komfortowe ustawienie trzonka do naszego wzrostu oraz ilości śniegu, który musimy usunąć. Dla osób potrzebujących małych i poręcznych łopat, którymi możemy usunąć śnieg spod kół, na przykład podczas utknięcia naszego samochodu w zaspie, sklepy oferują małe łopaty oraz saperki. Tego typu sprzęt możemy wozić w naszym samochodzie i ze względu na małe gabaryty i wagę, przechowywać na przykład w bagażniku samochodowym. Samochodowe łopaty o niewielkich rozmiarach są także odporne na wyginanie i sztywne, dzięki aluminiowej konstrukcji trzonka, który jest odporny na złamanie lub pęknięcie podczas nieoczekiwanego odśnieżania w nieznanym terenie, z dala od siedlisk ludzkich.

Kolejnym bardzo ciekawym rodzajem łopat odśnieżających są wersje zbudowane na kołach. Są one bardzo wygodne podczas pracy na dużych powierzchniach zasypanych śniegiem, a całość pracuje na zasadzie pługu, który toczy się dzięki czterem małym kółkom. Całość zbudowana jest zazwyczaj z lekkich tworzyw sztucznych.

Kategorie: Ogród