Materace piankowe – jakie są ich rodzaje?

Każdy człowiek pragnie spać na wspaniałym i wygodnym łóżku. Dobry sen i odpoczynek jest bardzo ważny i potrzebny, dlatego też warto zadbać o odpowiednią wygodę. Taki komfort zapewnią materace. Istnieje wiele rodzajów różnych materacy, które są przeznaczone dla ludzi o rożnych potrzebach oraz mają różne funkcje. Ogólnie mówiąc, materace są podkładem na łóżka do sypialni. Ich rodzaje zależą od wypełnienia.

Materace piankowe są najbardziej popularne

materace piankoweDawniej materace wypełniane były puchem, słomą, sianem oraz wełną. Minusem był niski komfort oraz właściwości uczulające. Teraz mamy dużo lepsze możliwości. Materace do spania mogą być wypełnione wodą i tym samym stanowią luksusowe łóżka wodne. Takie posłanie jest bardzo drogie, ale też bardzo wygodne. Modne są również przenośne materace wypełnione sprężonym powietrzem. Są to głównie posłania turystyczne, z których korzysta się bardzo rzadko. Najwygodniejsze i najbardziej popularne, to materace wypełnione gąbką lub materace piankowe. Wygodne materace piankowe z Bydgoszczy są w sklepach spotykane najczęściej. Komfort zależy od ich właściwości fizycznych. Polega to na tym, że twardość materaca zmienia się pod wpływem nacisku osoby lezącej. Użytkownik nie czuje ucisku oraz zgrubień. Materac jest idealnie dopasowany do ułożenia ciała. Kupując łóżka drewniane – watro się zastanowić nad właśnie takim posłaniem. Mniej komfortowe, ale równie dobre są materace sprężynowe. Oczywiście należy w tym przypadku uważać na jakość sprężyn. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że po jakimś czasie się zużywają. Niekiedy wychodzą poza materac, który już nie będzie mógł być użytkowany. Nie ma nic gorszego niż uwierający kawałek metalu podczas spania. Nowoczesne łóżka sypialniane posiadają dobre materace wypełnione sprężynami. Są to tak zwane materace bonellowe przeznaczone dla osób, które posiadają większą masę (nawet powyżej stu kilogramów). Takie materace są bardzo wytrzymałe, co jest ogromną zaletą. Innym rodzajem materacy sprężynowych są materace kieszeniowe, które maja zmienną elastyczność w różnych miejscach. Chodzi głównie o różny stopień twardości punktowej. Leżąc na takim materacu poprawiamy krążenie krwi oraz rozluźniamy mięśnie. Tym samym odczuwamy komfort. Można więc stwierdzić, że materace kieszeniowe posiadają właściwości rehabilitacyjne.

Podobne właściwości mają materace lateksowe, ale te z kolei nie nadają się dla osób, które się za bardzo pocą oraz są uczulone na lateks. Kupując łóżka do sypialni ważną kwestią jest wybór odpowiedniego materaca. Warto przemyśleć i zastanowić się nad właściwościami wyżej wymienionych rodzajów materacy, ponieważ materac nie kupujemy, na jeden rok, ale na wiele lat.