Dwa razy do roku wymieniam opony w samochodzie w związku ze zmieniającym się sezonem. Na wiosnę zakładam letnie opony, a przed zimą oczywiście zimowe. Tak samo jak ja robią tysiące kierowców. Samochodów mamy na naszych drogach coraz więcej, dlatego do wymiany opon ustawiają się coraz dłuższe kolejki. Najlepiej jest zapisać się na wymianę dużo wcześniej.

Zapisy zamiast kolejek do wymiany

wymiana opon - opoleNajlepsze zakłady wulkanizacyjne oferują zapisy na wymianę opon, a nie system kolejkowy. Dlatego właśnie wymieniam opony tylko w jednym zakładzie, bo od wielu lat umawiam się tam na konkretny dzień i godzinę. Jak jeszcze kilka lat temu zapisywałem się z tygodniowym wyprzedzeniem tak teraz zapisuję się już z wyprzedzeniem kwartalnym. Wszystko dlatego, że wymiana opon – Opole to usługa, z której korzysta ogromna ilość klientów. Miasto położone jest niedaleko granicy i coraz więcej zagranicznych kierowców decyduje się na wymianę opon w tym mieście. Na pewno o kolejnej wymianie opon warto pomyśleć z wyprzedzeniem, chociaż ciężko jest prognozować, kiedy pojawi się pierwszy śnieg czy pierwsze wiosenne upały. Jeśli chodzi o zimową wymianę to zawsze wybieram termin oscylujący wokół połowy października. Wiosną z kolei umawiam się na kwiecień. Mam przynajmniej święty spokój. Oprócz samej wymiany opłacam również przechowywanie moich opon co jest również bardzo wygodne. Nie muszę na każdą wymianę opon wozić ich samochodem i przywozić.

Do wymiany opon kolejki są coraz dłuższe bo samochodów jest coraz więcej, więc to naturalne. Wystarczy jednak zapisać się w kolejce z odpowiednim wyprzedzeniem. Optymalne miesiące na wymianę opon to kwiecień i październik. Większość warsztatów wulkanizacyjnych oferuje również przechowywanie opon, dzięki czemu nie trzeba ich ze sobą wozić za każdym razem.

Kategorie: Motoryzacja