mazury

Nie tylko z czarteru jachtów warto skorzystać – pomysł na wakacje na Mazurach

Kiedy wybieramy się na wakacje na mazury, mamy naprawdę wiele możliwości na ciekawe spędzenie czasu wolnego. Od nas będzie zależało czy wybierzemy rozrywki aktywne czy może lepsze dla nas będzie odpoczywanie na plaży nad jednym z jezior. Jeśli chodzi o aktywne spędzanie czasu na mazurach możemy skorzystać nie tylko z wynajętych jachtów. Z czego jeszcze będziemy mogli skorzystać?

Czarter jachtów – jakie daje nam możliwości

Czarter jachtówWybierając jako miejsce na wypoczynek właśnie polskie jeziora na mazurach, z całą pewnością liczymy się z dużą ilością czasu spędzanego na świeżym powietrzu. Jest naprawdę wiele sposobów na to, jak spędzić czas nad jeziorem. Jednak pierwsze co przychodzi nam na myśl to z całą pewnością pływanie. Niekoniecznie będzie to pływanie wpław. Może to wiązać się również z pływaniem na kajakach czy też na łódkach. Bardzo popularny na mazurach jest czarter jachtów. Ludzie bardzo co raz częściej decydują się na chwilę luksusu, na którą mogą pozwolić sobie nawet nad polskim jeziorem. Pływanie jachtem jednak związane jest z posiadaniem specjalnego patentu. Nawet jeśli nie jest to jacht żaglowy, chętny do wynajęcia jachtu musi przebyć odpowiednie szkolenie. Bardzo często dzieje się to na takiej zasadzie, że klient wypożycza jacht wraz z kapitanem, który kieruje nim podczas podróży. Jednak dzisiaj możliwy jest również czarter jachtu na mazurach bez patentu. Będzie to dotyczyło przede wszystkim jachtów silnikowych, nie tych na żagiel. Każdy kto zdecyduje się skorzystać z wynajętego jachtu będzie musiał przejść szkolenie z wyposażenia jachtu i z jego sterowania. Najlepiej jednak wybierać tego rodzaju rozrywkę tylko, kiedy posiadamy odpowiednie doświadczenie. Wynajęcie jachtu może wiązać się również w wieloma innymi atrakcjami. Co raz bardziej popularne jest organizowanie na jachtach wieczorów kawalerskich oraz panieńskich. Dobrym sposobem na spędzenie czasu wolnego będzie również wyprawienie na jachcie czyjś urodzin. Oczywiście wynajęty jacht może być również świetnym pomysłem na prezent.

Wakeparki i inne miejsca do uprawiania sportów wodnych

WakeparkiPozostając przy wszelkiego rodzaju sportach uprawianych w wodzie trzeba zauważyć, że nie tylko pływanie oraz zdobywanie jezior na jachtach jest dobrym sposobem na spędzenie czasu wolnego na mazurach. Można również zauważyć, że co raz większą popularnością cieszą się również inne sporty wodne, zaliczane do bardziej ekstremalnych. Z całą pewnością będą to sporty przeznaczone do osób o nieco większej sprawności fizycznej. Oczywiście będą one związane również z większymi emocjami, na co musimy być gotowi. Dużą popularnością nad jeziorami mazurskimi cieszą się wakeparki. W nich każdy z nas może spróbować nowego sportu jakim jest wakeboard. Będzie on polegał na pływaniu na desce, trzymając się liny, która będzie umocowana na wyciągu. Wyciąg przebiega na długości całego toru, na którym znajdują się różnego rodzaju przeszkody. Cała zabawa tkwi właśnie w najeżdżaniu na wzniesienia i rampy. Jakie jeszcze czynności wodne możemy wykonywać nad jeziorem?

  • nurkowanie,
  • windsurfing,
  • kitesurfing.

Można zauważyć tendencję wzrostu zainteresowania każdą z wymienionych czynności. Zdecydowanie to nurkowanie zyskuje naprawdę spore ilości swoich fanów. Zazwyczaj na mazurach odbywają się różnego rodzaju kursy i szkolenia, które maja przygotować do nurkowania głębinowego w wodach morskich. Jeśli odbywa się to pod okiem trenera, może to być również świetna rozrywka dla dzieci.

Tenis – popularny również na mazurach

TenisJednak wakacje na mazurach to dzisiaj nie tylko sporty związane z wodą i czas pędzany na plaży. Ludzie często wybierają mazury ze względu na okoliczności przyrody, ładne widoki i bardzo zdrowe powietrze. Oczywiście nie rezygnują przy tym z przebywania na świeżym powietrzu, bo tylko wtedy ma to naprawdę sens. Można zauważyć, że co raz większą popularnością cieszy się nauka tenisa. Oczywiście można spotkać się z tamtejszymi szkołami, często jednak letnie obozy tenisa organizowane są przez ośrodki z Warszawy. Tenis jest naprawdę angażującą nasz organizm i naszą uwagę sportem. Jeśli wybierzemy fajne miejsce do jego nauki, z całą pewnością może to być nasz kolejny ulubiony sport.


Tekst został napisany z pomocą:


Podsumowanie

Pomysłów na spędzenie wakacji na mazurach jest naprawdę wiele. Oczywiście wybór będzie zależał od naszych oczekiwań oraz od naszych możliwości fizycznych. Z całą pewnością wybierając się na wakacje na Mazurach nie będziemy się nudzić.