Nasz obiekt był położony z dala od centrum miasta, i nie widzieliśmy tam nigdy zbyt dużego ruchu oprócz samych pracowników. Z tego powodu, zastanawialiśmy się nad rezygnacją z używanego przez nas systemu monitorowania wizyjnego, który był obsługiwany przez operatorów sterujących nim na miejscu.

Internetowy system monitoringu wizyjnego

monitoring ip krakówKonieczność zatrudniania fizycznych operatorów systemu monitorowania generowało dość duże koszty, więc coraz częściej zaczęliśmy się zastanawiać nad przejściem na monitoring internetowy. Taki system działał identycznie jak odmiana stacjonarna, aczkolwiek urządzenia były obsługiwane przez operatora w stacji monitorowania, która odbierała sygnał z kamer za pomocą połączenia internetowego. Był to system idealny do obiektów o niewielkim natężeniu ruchu, nie wymagających stałego nadzoru operatora. Po wstępnym zapoznaniu się z działaniem takiego systemu okazało się, że wszystkie nasze urządzenia są z nim zgodne, więc nie będzie problemu z przestawieniem ich na monitoring ip Kraków miał wiele firm ochrony, które specjalizowały się w tego rodzaju systemach monitorowania, więc wybór nowej firmy był naprawdę imponujący. W końcu podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu współpracy z jedną z pierwszych firm które zaczęły stosować tego rodzaju system monitorowania wizyjnego na szerszą skalę, a nasz obiekt został połączony z centrum monitorowania bez konieczności wymiany któregokolwiek elementu systemu, czy to samych urządzeń, czy infrastruktury.

System internetowego monitoringu okazał się o wiele tańszy. Jednocześnie był tak samo skuteczny jak standardowa, stacjonarna odmiana, a dodatkowo pozwalał na zwolnienie miejsca dotychczas zajmowanego przez serwerownię i komputery sterujące systemu, pozwalając na lepsze zagospodarowanie wolnego miejsca.

Kategorie: Usługi