Przygotowania do sakramentu małżeństwa rozpoczynają się na długo przed dniem zaślubin. Dopięcie wszystkiego na ostatni guzik to spore wyzwanie dla Młodej Pary. Jak w chaosie przygotowań nie zapomnieć o najważniejszych sprawach i bez stresu pójść do ołtarza?

Fotograf ślubny to nie wszystko!

Fotograf ślubnyKażde para, która ma już za sobą przygotowania do jednego z najważniejszych dni w życiu (lub jest w trakcie) doskonale zdaje sobie sprawę z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować terminy poszczególnych usług ślubnych. Dzięki podjęciu decyzji odpowiednio wybierzecie odpowiednich specjalistów, a nie przypadkowe osoby, które akurat znajdą wolny termin. Dla niektórych par pamiątka z zaślubin to pierwszorzędna kwestia. Wybór może nie być taki prosty – fotografia ślubna to obecnie bardzo popularna dziedzina i całkiem niezły biznes. Studia fotograficzne oferują coraz to nowe możliwości dla przyszłych małżonków. Do wyboru macie:

  • fotoreportaż z ceremonii kościelnej,
  • fotoreportaż z przygotowań do ślubu,
  • podziękowania dla rodziców,
  • sesje zdjęciowe plenerowe,
  •  fotoksiążki dla członków rodziny,

Drugą opcją jest wideofilmowanie, często zresztą te dwie usługi idą ze sobą w parze. Nowożeńcy chcący iść z duchem czasu mogą też zdecydować się na wynajem fotobudki. Jej atutem jest to, że od razu otrzymujemy pamiątkowe zdjęcia – studia fotograficzne niekiedy każą nam czekać nawet rok na otrzymanie pamiątek ze ślubu. Poza tym, stawiając na weselu fotobudkę prawdopodobnie zachęcimy do pozowania wszystkich tych, którzy na co dzień unikają flesza.

Wybieramy zespół na wesele

zespół na weseleMuzyka to kolejna ważna kwestia na weselu. To ona wpływa na to, czy goście chętnie ruszą do tańca czy może zasiedzą się znudzeni przy stole. Trudno też wybrać gatunek, przy którym z przyjemnością będą podrygiwać nastolatkowie i starsze ciotki. Znając swoich gości powinniśmy jednak wiedzieć, jakie rytmy przypadną im do gustu. Dwie najpopularniejsze opcje to zespół na wesele i DJ. Czym się różnią? Przede wszystkim DJ odtwarza utwory bezpośrednio z płyt lub laptopa, a kapela gra i śpiewa na żywo. Pod względem repertuaru DJ jest więc dużo bogatszy i bardziej elastyczny. Zespoły weselne mają ok. 200 piosenek do zaproponowania – to znacznie mniej. Obecność DJ-a to spory atut dla gości, kiedy mają ochotę zatańczyć przy ulubionym utworze, zawsze istnieje możliwość, by o taką piosenkę poprosić. Na jego korzyść przemawia również cena – najczęściej waha się ona od 50 do 150 złotych za godzinę (w zależności od lokalizacji i prestiżu). To znacznie mniej niż wydamy na zespół czy orkiestrę, chociażby ze względu na ilość jej członków i ich większe zaangażowanie. Tutaj ceny mieszczą się w przedziale od 1500 złotych do nawet 10000 złotych. Najczęściej zależy to od podobnych czynników jak w przypadku DJ-a oraz posiadanych instrumentów. Należy wziąć pod uwagę, że zespół na wesele w Warszawie wyniesie więcej niż kapela na podobnym poziomie w Nowym Sączu. Wielu gości jest zdania, że udane wesele nie może udać się bez muzyki na żywo, ponieważ tylko ona zapewnia typowy dla wesela klimat. Warto podkreślić, że niezaprzeczalnym atutem orkiestry czy kapeli jest możliwość wykonywania muzyki w dowolnym miejscu – nawet podczas wychodzenia Panny Młodej z Domu czy drogi do kościoła.

Dobra kosmetyczka to przyjaciółka każdej Panny Młodej!

Dobra kosmetyczkWygląd w dniu ślubu to bardzo ważna rzecz dla każdej kobiety. Piękna fryzura, suknia czy makijaż to gwarancja dobrego samopoczucia, pewności siebie i udanych zdjęć. W przygotowaniach pomoże każda dobra kosmetyczka, która wie jak wykonać trwały makijaż na całą noc i promienną twarz w świetle fleszy. Oczywiście najlepiej wcześniej umówić się na makijaż próbny, by w dniu ceremonii nie było żadnych niespodzianek. Nie zapominajmy też o wyglądzie dłoni, które są eksponowane i często fotografowane podczas sesji zdjęciowej. Manicure hybrydowy to gwarancja pięknych paznokci nawet u pań z cienką i łamliwą płytką. Paznokcie będą wyglądać naturalnie, a efekt utrzyma się jeszcze wiele dni po weselu.


Tekst powstał przy pomocy:


Podsumowanie

Dzięki zaplanowaniu wszystkiego na wiele dni przed ślubem będziecie mogli bez stresu wyczekiwać upragnionego dnia, mając świadomość, że wszystko jest pod kontrolą. Nie odkładajcie niczego na ostatnią chwilę, a wszystko będzie tak jak to sobie tego życzycie.