Obuwie na górskie wycieczki

Górskie wycieczki wymagają od osoby udającej się na szlak odpowiedniego przygotowania. Dotyczy to zarówno odpowiedniej kondycji fizycznej, przygotowania teoretycznego, rozeznania w terenie czy chociażby sprzętu. Każda osoba udająca się w góry powinna posiadać podstawowe wyposażenie umożliwiające przemieszczanie się po ścieżkach a także w razie konieczności przystosowanie się do zmieniających warunków.

Wyprawa na górski szlak wymaga odpowiedniego sprzętu

buty na wyprawę w góryPodstawą jest wygodny plecak, w którym można zmieścić podstawowe artykuły spożywcze dostarczające energii oraz woda. Oprócz tego w plecaku umieszczane są urządzenia nawigacyjne takie jak kompas czy mapa oraz dodatkowa odzież, która może być użyta w momencie zmiany warunków atmosferycznych. W górach często bowiem zmieniają się warunki, następują gwałtowne opady atmosferyczne. Bardzo ważne są również odpowiednie buty na wyprawę w góry, które muszą spełniać pewne wymagania. Dobre buty powinny być przede wszystkim wygodne i nie powodować żadnych obtarć podczas dłuższych tras. Oprócz tego powinny charakteryzować się wysokiej jakości wykonaniem. Przede wszystkim ważna jest tutaj nieprzemakalna powłoka, która zapewnia komfort oraz chroni organizm przed wychłodzeniem po kontakcie z wodą. Oprócz tego użyty do produkcji butów materiał powinien być oddychający to znaczy zapewniać odpowiedni przepływ powietrza. Ważnym elementem buta jest również jego podeszwa.

Powinna ona absorbować wszelkie wstrząsy oraz zabezpieczać stopy przed kontaktem z kamieniami. Wykonanie ze specjalnych mieszanek gumy pozwala spełnić te warunki. Sama podeszwa powinna posiadać również bieżnik, który pozwala przemieszczać się nawet w warunkach słabej przyczepności terenu. Jak widać buty odgrywają bardzo dużą rolę podczas wypraw w góry. Należy zadbać o ich odpowiedni dobór, który pozwoli zachować bezpieczeństwo oraz komfort.