Od jakiegoś czasu zauważyć możemy, że coraz więcej osób zgłasza problem związany z pojawianiem się wilgoci w domach. Wynikać to może z różnych przyczyn. Niemniej jednak bez względu na to jaki jest powód pojawiania się takich problemów warto wiedzieć co zrobić by z tym problemem walczyć. Na tą chwilę metod z tym związanych jest naprawdę sporo. 

Efektywne osuszanie ścian 

osuszanie iniekcja krystalicznaWoda jest naprawdę potężnym żywiołem, który może powodować spore problemy. Nie musimy jednak mieć do czynienia z tsunami czy powodzią by dostrzec jak bardzo duże szkody może woda powodować. Nawet mała ilość wody może stanowić spory problem. Mianowicie w naszym domu może powodować ona zawilgocenie. Bardzo często zdarza się tak, że to zawilgocenie powstaje przez to, że nasz system grzewczy nie jest odpowiednio wydajny i cząsteczki wody osadzają się na ścianach. Na szczęście obecnie możliwe jest ich osuszanie iniekcja krystaliczna jest zaś jednym z najbardziej skutecznych sposobów pozwalających na realizację takich czynności. Proces ten polega na wykonywaniu specjalnych otworów w ścianach do których  następnie wtłacza się substancje higroskopijne. Z reguły jest tak, że preparatem do tego używanym jest mieszanina cementu portlandzkiego wraz z krzemem. Takie połączenie sprawia, że cząsteczki wody są nie tylko przyciągane ale również wiązane z kryształki od których wywodzi się nazwa omawianej tutaj metody. 

Ściany w domach osuszać można również innymi sposobami. Jednym z nich jest chociażby metoda wykorzystująca nagrzewnice. Urządzenia te należy ustawić na wprost ściany i zostawić je włączone na dłuższy czas. Nagrzewnice bywają jednak skuteczne tylko w przypadku małego zawilgocenia. W poważniejszych przypadkach konieczne jest zastosowanie omawianej tutaj iniekcji. 

Kategorie: Budownictwo