Nowa kanapa, fotel czy tapicerowane krzesła po pewnym czasie użytkowania przestają wyglądać tak ładnie jak na początku. Na materiale pojawiają się plamy i przebarwienia, całość jest też bardziej szara, ciemniejsza i traci oryginalną głębię kolorów. Jeśli zauważymy, że tak się stało z naszymi meblami, powinniśmy je wyprać.

Usługa prania tapicerek meblowych

pranie tapicerki meblowej warszawaW sklepach dostępne są preparaty – proszki, płyny – których możemy używać do prania tapicerki meblowej. Jest to jednak ryzykowne, ponieważ może okazać się, że na tkaninie powstaną nieestetyczne zacieki i nowe plamy. Czyszczenie może być też nierównomierne, co oznacza, że część mebla będzie wyglądać lepiej, a część wcale nie. Do tego dochodzi ryzyko przemoczenia materiału, co może powodować np. gnicie drewna wewnątrz mebla albo rozwój pleśni. Aby tego uniknąć, powinniśmy zdecydować się na profesjonalne pranie tapicerki meblowej Warszawa oraz inne miasta pełne są specjalistów w tej dziedzinie. Łatwo znajdziemy taką usługę w atrakcyjnej cenie. Większość firm przyjeżdża do domu klienta, nie trzeba nigdzie samemu jeździć, co z dużą kanapą czy zestawem krzeseł byłoby problematyczne. Firma zacznie pracę od odkurzenia tapicerki, włącznie z wszelkimi zakamarkami, następnie przystąpi do prania z użyciem odkurzacza piorącego. Środek do prania zostanie dobrany zgodnie z rodzajem materiału i zaleceniami producenta, a także w zależności od zabrudzeń. Na wyjątkowo uporczywe plamy, na przykład z wina, zastosowane zostaną odpowiednie odplamiacze.

Po praniu tapicerka musi wyschnąć, co zajmie od kilku godzin do około doby, w zależności od temperatury i wilgotności powietrza. Dzięki usłudze prania tapicerek pozbędziemy się plam, materiał będzie jaśniejszy, a kolory znów znacznie żywsze. Pranie tapicerek to też dobry sposób aby pozbyć się zapachów takich jak np. dym papierosowy.

Kategorie: Usługi