Wszyscy uznali mnie za szaleńca, gdy postanowiłem założyć swój własny warsztat poświęcony odwodnieniom. Osobiście nie rozumiem dlaczego – rynek nie był zbyt przeładowany, a ja dodatkowo oferowałem usługę montażu kanału. Dlatego nie posłuchałem tych negatywnych głosów i poszedłem za głosem serca.

Produkcja i montaż, czyli zmiana rynku odwodnień

odwodnienie liniowe - producentWiększość producentów tylko tworzy systemy odwadniające, lecz dla mnie to jest ich błąd. Można robić obie rzeczy, nie zaniedbując żadnej z nich. Właśnie z tego powodu namówiłem moich sceptycznych braci, którzy w końcu dali się przekonać do mojej idei. Ja zajmowałem się produkcją kanałów – mieliśmy w zanadrzu takie stworzone z tworzywa, z betonu, ale również hybrydowe z obu rodzajów materiału. Moi bracia zajęli się montażem instalacji. Jako że okolica miała dużo działek i terenów podmokłych, to nasz interes nie miał od samego początku żadnych kłopotów. Klienci pojawiali się sami, w końcu wiedzieli, że to odwodnienie liniowe – producent będzie wykonywał osobiście. Dobre słowo szybko zakręciło kilka kółek, co jeszcze bardziej zwiększało naszą bazę klientów. Zainwestowałem więc w maszynę, która pozwoliła mi produkować kratki ze stali nierdzewnej. Zatrudniłem też dodatkowe osoby do montażu naszych odwodnień – moi bracia powoli nie nadążali za taką ilością klientów. Dzięki poprawionej budowie udało mi się przyspieszyć sam proces montażu, a po dodaniu ręcznie robionych kratek poprawiłem wygląd całej instalacji.

Biznes po dziś dzień zdobywa nowych klientów i przekonuje starych do powrotu w razie potrzeby. Jak widać nie można słuchać szyderczych głosów, gdyż są to głosy ludzi, którzy zazdroszczą nam samozaparcia i wiary w siebie. Dlatego też polecam wyjść i spełnić swoje marzenia – być może zmieni to wasze życie!

Kategorie: Ogród