Profesjonalne rębaki do drewna

Produkcja mebli to dość skomplikowany proces. Pierwsze meble powstawały głównie z jednolitych kawałków drewna przez co były bardzo wytrzymałe ale i bardzo ciężkie. Nowoczesne meble powstają ze specjalnie sprasowanych wiór połączonych ze sobą klejem. Wióry te pochodzą z rozdrobnionych gałęzi oraz innych kawałków drewna.

Rozdrabniacze do gałęzi

rębak do gałęziWspomniane we wstępie wióra to efekt pracy specjalnie do tego przystosowanych urządzeń, którymi są rębaki. Jest to urządzenie, do którego wciągane są gałęzie oraz drobniejsze kawałki drewna i są one rozdrabniane w taki sposób, że powstają wióry. Zastosowanie takich wiór jest bardzo szerokie. Sprasowane wióry to już nie tylko składnik popularnych sklejek, z których powstają meble. Z wiór powstaje też brykiet, który służy jako materiał opałowy. Robi się z nich również „rozpałki” do grilla, które ułatwiają jego rozpalenie. Rębak do gałęzi to urządzenie bardzo praktyczne i pomocne. Spotkać można również mniejsze odpowiedniki rębaków, które służą do użytku domowego. Jeśli w naszym ogrodzie zalegają gałęzie, które uschły w czasie jesieni to możemy użyć rębaków do stworzenia z nich wiórów. Możemy je później wykorzystać jako opał do pieca centralnego ogrzewania lub nawet jako wstępny opał do kominka. Jeśli użyjemy rębaków do rozdrabniania gałęzi z drzew iglastych to wióry jakie powstaną będą bardzo bogate w żywicę co ułatwi ich zapłon. Wióry jakie wyprodukuje rębak do gałęzi niekoniecznie muszą trafić do pieców ponieważ ich zastosowanie jest szersze.

Bardzo często spotkać można rębaki, których efekty pracy możemy zaobserwować w ogródkach z kwiatami. Rozdrobnione przez rębaki gałęzie bardzo często kończą jako ściółka do przydomowych ogródków i rabatów kwiatowych. Niejednokrotnie spotkać można je również w kompostach jako nawóz.