Dzisiejsze społeczeństwo niezwykle dużą uwagę przykłada do wyglądu fizycznego. Tak naprawdę, nasz wygląd i styl ubierania się – są naszą wizytówką. Jednak warto zadać pytanie, w jaki alternatywny sposób można dbać o swój wygląd, a jednocześnie wprowadzić oszczędności do naszego budżetu domowego? Profesjonalne rowery miejskie są odpowiedzią na postawione wyżej pytanie.
rower

Oszczędności z tytułu posiadania roweru

Rowery miejskie są doskonałą inwestycją, nie tylko w kapitał finansowy ale również w naszą sylwetkę oraz zdrowie. Zauważmy, że karnet na siłownie wymaga poświęcenia od nas czasu oraz środków finansowych. Niejednokrotnie jesteśmy tak zmęczeni, że mija ważność karnetu, a my byliśmy tylko jeden raz na siłowni, w dniu wykupienia karnetu. Rowery miejskie są doskonałym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów w momencie dojazdu i powrotu np. z uczelni lub z pracy. Dodatkowo, oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na stanie w korkach ulicznych, szczególnie w godzinnych porannych.

 

Pożyczka jako inwestycja

Jeżeli w danym momencie nie posiadamy odpowiedniego kapitału finansowego na zakup profesjonalnego roweru miejskiego, warto skorzystać z dodatkowego źródła, czyli z kredytu. Pożyczki oraz kredyty są doskonałym rozwiązaniem naszego problemu. Szczególnie zachęcający jest fakt, iż raty kredytu możemy opłacać z naszego domowego funduszu przeznaczonego na poruszanie się po mieście, czyli biletów miejskich oraz potencjalnych kosztów paliwa. Wynika z tego prosty fakt, im szybciej przesiądziemy się na rower – tym szybciej będziemy mogli zacząć oszczędzać. Pomimo faktu, że jest to zobowiązanie finansowe, które będzie obciążać początkowo nasz budżet – pamiętajmy, że później zaczniemy tworzyć oszczędności, które można przeznaczyć na wymarzone wakacje z ukochaną osobą lub zrobić remont w naszym mieszkaniu. Kredyty na cele zakupowe konsumpcyjne są często niezwykle atrakcyjne w swojej ofercie. W momencie zaciągania pożyczki, warto zwrócić uwagę na wysokość prowizji oraz kwotę odsetek. W tym momencie, często możemy zauważyć, iż rata kredytu jest znacznie bardziej niższa od kosztów związanych z poruszaniem się po mieście alternatywnymi środkami transportu. Co powoduje, że znacznie chętniej podejmiemy decyzję o zmianie naszego stylu życia na znacznie zdrowszy.
rower

Dlaczego nie warto oszczędzać na rowerze?

Rower miejski posiada w sobie niezwykle dużo skomplikowanych mechanizmów. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem ceny – wzrasta jakość danego produktu. W konsekwencji tego, pamiętajmy że inwestycja w dobry rower, pozwala nam często zaoszczędzić na ewentualnych naprawach, które w tym przypadku będą elementem gwarancji. Szczególnie podczas poruszania się po mieście, musimy posiadać całkowicie sprawny rower. To może uchronić nas przed ewentualnymi wypadkami oraz innymi zdarzeniami drogowymi. Kolejnym aspektem, o którym należy wspomnieć jest komfort oraz wygoda jazdy. Jazda na rowerze, dla wielu osób jest niezwykłą przyjemnością, która z biegiem czasu staje się pasją. Komfort jazdy przekładać będzie się oczywiście na naszą ochotę korzystania z roweru. Szczególnie ważne jest odpowiednie siodełko oraz pełna sprawność hamulców.

 

Profesjonalne rowery miejskie – cena, za którą warto zapłacić

Rower powinien gwarantować nam pełne bezpieczeństwo, a także pozwolić na niekłopotliwe poruszanie się po mieście. Atrakcyjne oferty kredytów oraz pożyczek umożliwiają nam zakup odpowiedniego i bezpiecznego roweru. Pamiętajmy, że w wielu instytucjach bankowych istnieje możliwość rozłożenia rat adekwatnie do naszych możliwości finansowych. Dodatkową i niezwykle ważną zaletą jest fakt, że poprzez zaciągniecie zobowiązania finansowego na zakup roweru i jego spłacenie – znacznie podwyższa nam zdolność kredytową. Jest to niezwykle ważny aspekt, w momencie ubiegania się o kredyt hipoteczny np. na zakup mieszkania lub budowę wymarzonego domu.
kredyt

Rower na kredyt – umowa ze sklepem czy z bankiem?

W przypadku zakupu roweru i potrzeby zaciągnięcia kredytu, możemy skorzystać z kilku możliwości:

  • zawarcie umowy kredytowej poprzez sklep
  • zaciągnięcie kredytu w banku
  • zaciągnięcie kredytu w innych przedsiębiorstwach posiadających tego typu ofertę.

 

Wszystkie możliwości są niezwykle atrakcyjne dla osoby kupującej. W przypadku zaciągnięcia kredytu poprzez sklep rowerowy, wszystkie formalności są skracane do minimum. Jedyne co potrzebujemy do takiej umowy jest ksero dowodu osobistego oraz zaświadczenie o dochodach z 3 ostatnich miesięcy. Wrower górskiarto dodać, że dany sklep jest tylko pośrednikiem finansowym – całość umowy jest zawierana w banku, z którym dany sklep współpracuje. Nie musimy się obawiać w takim przypadku o dodatkowe czy ukryte koszty, ponieważ sprzedawca z całą pewnością przedstawi nam ofertę kredytową. W przypadku wątpliwości, zawsze możemy zadać dodatkowe pytania, które wyjaśnią nasze niepewności. W przypadku zawarcia umowy w sklepie – w większości przypadków możemy liczyć lub ubiegać się o zniżkę na zakup danego roweru. Jeżeli jednak chcemy otrzymać kredyt w banku, w którym jest nasz rachunek oszczędnościowy – musimy złożyć odpowiedni wniosek, za pomocą internetu lub stawić się osobiście w placówce banku. Przed podpisaniem jakiekolwiek umowy, zawsze pamiętajmy o dokładnym jej przeczytaniu. W momencie złożenia naszego podpisu – musimy się całkowicie z niej wywiązać aby uniknąć przykrych konsekwencji z tytułu niewywiązania się z danego zobowiązania.

 

Rowery miejskie są popularne niezwykle w krajach Zachodniej Europy, w Polsce znacznie wolniej wkraczają na ulice i ścieżki rowerowe. Może warto rozpocząć promowanie “zachodniego” stylu życia i zmieniać nasze życie na lepsze?

 


pożyczki

Źródła informacji:

 


2 Komentarze

Dawid · 15 września, 2014 o 9:44 am

Dobry rower troszkę kosztuje. Ja osobiście bym wybrał umowę z sklepem.

Maciej · 15 września, 2014 o 11:49 am

Dobry sprzęt zawsze będzie kosztować więcej.

Dodaj komentarz