Dla osoby niepełnosprawnej samodzielne opuszczenie domu wiąże się z wieloma wyzwaniami, który musi stawić czoła. Jeżeli porusza się na wózku inwalidzkim, to problematyczne są schody, strome podjazdy czy wysokie krawężniki.

Jak wyglądają skutery inwalidzkie?

wózek inwalidzki typu skuterInwalidzi przeważnie poruszają się na wózkach inwalidzkich, które samodzielnie pchają siłą rąk lub ktoś im w tym pomaga. Każde opuszczenie domu jest sporym wysiłkiem, bo wózek plus masa ciała daje spore obciążenie. Dobrym pomysłem jest wózek inwalidzki typu skuter, który posiada wygodne siedzisko i można nim kierować tylko rękoma. Jest dość zwrotny i może jechać nawet z prędkością dwunastu kilometrów na godzinę. Tego typu pojazdy mają trzy lub cztery koła, które są wyposażone w amortyzatory. Wsiadanie i zsiadanie z wózka jest bardzo proste, gdyż ma obrotowy fotel z ponoszonymi podłokietnikami, a dodatkowo pojazd ma niskie zawieszenie. Skutery inwalidzkie są bardzo podobne do normalnych pojazdów tego typu, ale mają znacznie szersze siedzenie z oparciem oraz wolniej się przemieszczają. Mają przednią lampę led oraz tylne światła, które doskonale się sprawdzają po zmroku. Skuter elektryczny jest idealnym rozwiązaniem dla inwalidów, osób starszych, które z uwagi na wiek nie powinny dużo chodzić oraz dla osób otyłych. Można nim jechać na zakupy, do urzędu, lekarza czy na spacer. Na wyposażeniu posiada pojemy koszyk na kierownicy, w którym można sporo rzeczy zmieścić. W warunkach miejskich jest niezastąpiony dla każdego inwalidy.

Wózki inwalidzkie, które są w formie skuterów elektrycznie napędzanych, są tanie w utrzymaniu, co jest ich zaletą oraz zajmują bardzo mało miejsca. Z pewnością zaparkuje się nim w dowolnym miejscu, a nawet szybko pokona korki uliczne w dużych miastach.

Kategorie: Motoryzacja