Moja przyjaciółka zaskoczyła mnie ostatnim czasem. Powiedziała, że chce otworzyć biznes, ponieważ nie lubi, gdy ktoś nad nią stoi i coś jej każe. Zastanawiałam się co to będzie, ponieważ ona zawsze interesowała się kosmetyką i makijażem. Jednak nie miała odwagi otworzyć własnego salonu.

Sprzedaż urządzeń kosmetycznych była strzałem w dziesiątkę

profesjonalne urządzenia kosmetyczne do salonuPodczas rozmowy okazało się, że to nie salon ma na myśli. Stwierdziła, że za bardzo boi się tego, że komuś nie spodoba się wykonany przez nią makijaż. Mogła robić znajomym, czy tak po prostu z doskoku ale jednak nie zawodowo. W jej głowie pojawił się jeszcze bardziej szalony pomysł. Stwierdziła, że będzie sprzedawała profesjonalne urządzenia kosmetyczne do salonu kosmetycznego. Na samym początku nie mogłam zrozumieć jej racji. Jest to dosyć drogi biznes, a urządzeń przecież nie kupuje się codziennie. Ona jednak miała pasję i wizję. Doskonale znała się na fotelach, wszystkich ladach jak również urządzeniach. Posiadała fachową wiedzę i nie dała się naciągnąć na produkty niskiej jakości przedstawicielom handlowym. Wynajęła lokal i ruszyła ze swoim biznesem. Okazało się, że sprzedaż profesjonalnych produktów wyposażających salony kosmetyczne i fryzjerskie było strzałem w dziesiątkę. Ludzie przyjeżdżali do niej z różnych stron województwa a potem nawet kraju. Przede wszystkim dlatego, że żadnego klienta nie traktowała taśmowo a wsłuchiwała się w potrzeby ich salonów, dzięki czemu wiedziała czego potrzebują. 

Ja na przykładzie mojej przyjaciółki mogę uczyć się tego, że warto jest inwestować nie tylko w najwyższej jakości sprzęt kosmetyczny czy fryzjerski, gdy otwiera się salon ale również w siebie i wiedzę. Dzięki czemu każde zadanie którego się podejmiemy będzie wykonane najlepiej jak potrafimy.