Praca będąca zarazem pasją jest marzeniem wielu osób, niewielu z nich udaje się jednak ten cel osiągnąć, bo zwykle kończy się tylko na mówieniu „chciałbym robić to co lubię”, jednak większość osób w tym celu nic nie robi. A prawda jest taka, że jeśli nie wykażemy się własną inicjatywą to mamy marne szanse na pracę marzeń. Zamiast szukać pracy, którą będziemy lubić, można założyć własną działalność, której podstawą będzie nasza pasja.

Miłość do komputerów – serwis komputerów, naprawa laptopów

naprawa laptopówW dzisiejszych czasach nie ma chyba domu, w którym nie byłoby komputera, a jeśli jesteś osobą która lubi grzebać w sprzęcie elektronicznym to czemu nie miałbyś się zawodowo zająć naprawą tego typu sprzętu? Odpowiednie umiejętności to połowa sukcesu, ale jeśli dodatkowo lubisz takie rzeczy robić, to czemu nie zrobić by z tego zarobku. Oczywiście praca serwisanta nie jest pewnie idealna, ale warto zastanowić się dlaczego? Zwykle nie chodzi o pracę co o pracodawcę, a jeszcze częściej o to jakie jest wynagrodzenie. Warto uświadomić sobie, że element ten da się pominąć, zamiast pracować u kogoś, można przecież pracować dla siebie. Możliwość założenia działalności ma praktycznie każdy w dzisiejszych czasach, trzeba jedynie wykazać się odrobiną chęci i zacząć działać.

Pieniądze na start – dotacje unijne na rozpoczęcie działalności

pozyskiwanie dotacji unijnychOtwarcie własnej działalności zawsze wiąże się z koniecznością wniesienia pewnego kapitału i to jest właśnie ten element, który wiele osób odstrasza od tego by spróbować. Wprawdzie niby do ogólnej świadomości jest podane, że na rozpoczęcie różnego rodzaju działalności możliwe jest uzyskanie dotacji, jednak niewiele jest osób faktycznie zorientowanych w tym temacie. Dotacje unijne przysługują się osobom pełnoletnim, fizycznym, które chcą rozpocząć prowadzenie własnej działalności. Dodatkowo, aby wniosek mógł zostać pozytywnie rozpatrzony konieczne jest także, żeby:

  • osoba ubiegająca się o dotacje przez rok poprzedzający złożenie wniosku nie prowadziła działalności gospodarczej
  • osoba ubiegająca się o dotacje odbyła odpowiednie szkolenie z przedsiębiorczości i marketingu

Złożenie wniosku i spełnienie wymagań to pierwszy etap, następnie trzeba przejść przez rekrutację. Jej pierwszy etap to właśnie złożenie poprawnego wniosku, drugi to rozmowa kwalifikacyjna, jeśli pomyślnie przejdziemy przez dwa etapy, wówczas zostanie podpisana umowa o udzielenie wsparcia. Załatwienie wszystkich formalności, jak to z formalnościami bywa – nie zawsze jest najprostsze, jeśli jednak sami nie czujemy się na siłach, by ubiegać się o unijne dotacje to można skorzystać z pomocy firm, które oferują pomoc w uzyskaniu dotacji.

Lokal na serwis- jak wyróżnić? – kasetony dibond

kasetony dibondPrzygotowanie planu i pozyskanie kapitału na rozpoczęcie własnej działalności to już połowa sukcesu. Kolejnym etapem jest znalezienie odpowiedniego lokalu, w którym będzie znajdowała się nasza firma. Dobrze, by taki punkt znajdował się w miejscu dobrze widocznym, w porządnej dzielnicy, do której jest łatwy dojazd, jednak warto zwrócić uwagę również na to czy w danej okolicy nie ma zbyt wielu usług tego typu. Znalezienie odpowiedniego miejsca może zająć nieco czasu, jednak warto go poświęcić, bo to często właśnie lokalizacja wpływa na to czy firma odniesie sukces. Znalezienie miejsca i wynajęcie lokalu to jedno, teraz konieczne jest urządzenie go, co jest oczywiste. Praktycznie w każdym punkcie usługowym dobrze się sprawdza wnętrze minimalistyczne. Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli chcemy by serwis był zauważalny to trzeba go jakoś wyróżnić, tak by rzucał się w oczy osobom mijającym go. W tym celu dobrze sprawdzają się kasetony podświetlane, które gwarantują dobre wyróżnienie zarówno w dzień jak i w nocy.


Źródła:


Podsumowując:

Założenie własnej działalności jest bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli istnieje coś co lubimy robić to warto w tym kierunku pójść. Taka praca daje nam nie tylko satysfakcję, bo robimy coś co jest naszą pasją, ale także to jest zawsze praca dla siebie, a nie dla kogoś, więc co za tym idzie – czerpiemy z niej większą satysfakcję.

Kategorie: Biznes

0 Komentarzy

Dodaj komentarz