Decyzje o tapicerce powinny być zawsze w pełni świadome, ponieważ jest to często wybór na lata. Dlatego nie powinniśmy ryzykować zakupem mebli obitych w zamsz, gdyż szybko się wytrą. Możemy z kolei poszukać ciekawych alternatyw wśród szerokiej gamy tkanin na rynku, aby przypominały jak najbardziej zamsz.

Welur zamiast zamszu

tkaniny weluroweWszyscy sądzimy, iż zamsz to naprawdę ciekawy i przyjemny materiał. Niestety, potrafi on zbierać na sobie wszelkie zabrudzenia, a dodatkowo szybko się wycierać. Przez to nie jest to najlepszy wybór na obicie naszej tapicerki. Z tego względu powinny zainteresować nas tkaniny welurowe, które są nieco bardziej błyszczące, jednak o wiele bardziej miękkie i wytrzymałe na wycieranie w przeciwieństwie do zamszu. Jeżeli ktoś nie chce tak błyszczącego materiału powinien zainteresować się imitacją skóry jaką jest alcantara. Jest miękka, a do tego można ją odpowiednio nabłyszczyć i zabarwić, aby uzyskać efekt przyjemnego dla oka postarzenia. Jeszcze jedną opcją mogą być tkaniny flokowe przypominające pod względem dotyku i właściwości zamsz. Mimo to są one plamoodporne, wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia oraz środowiska. Dzięki tym zaletom flock wykorzystywany jest również w użytkach publicznych i biurach. Warto zainteresować się alternatywami zamszu, gdyż możemy odkryć naprawdę interesujące materiały spełniające szereg naszych oczekiwań estetycznych i praktycznych. Rynek oferuje bardzo dużo konsumentowi.

W poszukiwaniu zastępstwa dla zamszu napotkamy się na kilka ciekawych opcji jak welur czy flock. Dzięki temu będziemy mogli zdecydować się na nieco bardziej wytrzymałą tkaninę obiciową, która będzie imitować zamsz. Często też odpowiedniki zamszu są dużo przyjemniejsze w dotyku i o wiele bardziej praktyczne w użyciu.

Kategorie: Usługi