Usuwanie gęstych osadów z oczyszczalni co 2 lata

Brak przyłącza do kanalizacji stanowi poważny problem i uniedogodnienie dla mieszkańców danego terenu. Muszą oni regularnie zamawiać szambowóz, który będzie pompował nieczystości z szamba i wywoził je do zakładu zajmującego się ich oczyszczaniem.

Zwrot kosztów budowy przydomowej oczyszczalni ścieków

biologiczna oczyszczalnia PoznańKażdorazowo płaci się firmie za wywóz kilkadziesiąt złotych – w zależności od pojemności i stopnia wypełnienia danego szamba. Szambo trzeba wypompowywać zazwyczaj raz w miesiącu – zdarza się, że w niektórych domach trzeba pompować szambo znacznie częściej (zwłaszcza jeśli domowników jest dużo i zużywają oni spore ilości wody). Rozwiązaniem może być budowa przydomowej oczyszczalni ścieków. Zainteresowani często pytają, czy taka inwestycja w ogóle się zwraca. Tak! Budowa przydomowej oczyszczalni zwróci się już po trzech latach jej stosowania. Dlatego biologiczna oczyszczalnia Poznań to bardzo dobry pomysł. Oczywiście nie jest tak, że takiej oczyszczalni w ogóle nie trzeba czyścić. Zazwyczaj co 2 lata należy usuwać z oczyszczalni gęstsze osady, które odkładają się na ścianach urządzenia. Należy pilnować tego i wykonywać takie czyszczenie regularnie. Czyszczeniem zajmują się oczywiście firmy wywożące nieczystości z szamb. Szamba bardzo często montowane są w ogrodach, blisko domu. Nie da się ukryć, że czasami z szamba wydobywa się bardzo nieprzyjemny zapach.

Ten problem nie pojawia się w przypadku budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. Nie ma tu żadnych nieprzyjemnych zapachów. Poza tym przydomowa oczyszczalnia jest rozwiązaniem ekologicznym. Warto zatroszczyć się o środowisko naturalne i zainwestować pieniądze, które i tak prędzej czy później się zwrócą. Oczyszczalnie cechują się wysoką odpornością i jakością. Producenci zazwyczaj oferują wieloletnie gwarancje na przydomowe oczyszczalnie.