Nim zacznie się prowadzić jakikolwiek biznes, trzeba zorientować się na rynku. Konieczne będzie jego zbadanie, które nie musi być oddane w ręce specjalisty. Trzeba jednak przynajmniej samodzielnie zorientować się w branży.

Trener personalny – przydatne informacje

trening indywidualnyNa pewno trzeba mieć pojęcie o tym, co się chce robić zarobkowo. Nie ma możliwości, ażeby laik w kwestii dbania o zdrowie uczył innych jak mają o siebie dbać. Trener osobisty to człowiek godny zaufania, więc na tym stanowisku musi znajdować się osoba kompetentna. Na pewno jest to człowiek, który pokończył jakieś kursy w tym kierunku albo skończył studia na kierunku np. dietetyka. Oprócz tego sam dba o swoje zdrowie, więc może być przykładem dla innych. Wiadomo, że rynek jest inny w Warszawie, a więc tamtejszy trener osobisty może mieć pełne ręce roboty, podczas gdy zapotrzebowanie w innych miastach zostanie wyczerpane. Dlatego tak ważne jest, aby wcześniej zorientować się, jaka jest konkurencja, czy klienci chętnie korzystają i tak dalej. Można to zrobić po prostu anonimowo, delikatnie wypytując przyszłych rywali. Poza tym trzeba po prostu zorientować się, ile już jest takich biznesów. Poza tym, jeśli chodzi o charakter zawodu, nie każdemu będzie on odpowiadał. Trener personalny w dużej mierze jest osobą mobilną. Oczywiście, można postawić na usługi jedynie w firmie, jednak wielu klientów woli, aby to trener do nich przyjeżdżał do domu. Jest to po prostu wygodne, a i pozwala im łatwiej wygospodarować czas na trening.

Reklama LED i inne sposoby promocji firmy

panel led w przybliżeniuChcąc otworzyć swój własny biznes oparty na robieniu osobistych treningów, trzeba wziąć pod uwagę konieczność reklamowania się. To już nie te czasy, że wystarczy wyposażyć budynek i dać ogłoszenie w gazecie. Trzeba dopasować promocję do wielu różnych czynników, jak na przykład to, jaka grupa odbiorców nas interesuje. Poza tym charakter działalności może się mimo wszystko różnić. Przykładowe formy reklamowe dobre dla trenera personalnego to:

  • reklama LED
  • ulotki i plakaty
  • reklama internetowa
  • banery

Z pewnością nie zaszkodzi, jeżeli zastosowane będą panele LED. Będzie to reklama świetlna, która będzie rzucać się w oczy potencjalnym klientom i ludziom, którzy stale odkładają na później ruch fizyczny. Może pod wpływem takiego bodźca nabiorą ochoty, aby spalić trochę zbędnego tłuszczyku i zapiszą się na indywidualną konsultację. Poza tym w dobie internetu stanowczo nie można o nim zapominać. Może to bowiem kosztować wiele pieniędzy. Istnieje wiele sposobów na reklamę w Internecie. Można umieszczać banery na stronach internetowych, na portalach społecznościowych. Poza tym przyda się pozycjonowanie, które pozwoli firmie osiągnąć dobrą pozycję w wyszukiwarkach, a dzięki temu trafi na jej stronę internetową więcej klientów. Nie można też jednak rezygnować z reklamowania się w bardziej tradycyjny sposób. Wciąż bowiem dotarcie w ten sposób do klienta jest możliwe i pożądane. Poza reklamami LED sprawdzą się chociażby ulotki rozdawane w pobliżu firmy trenera, w miejscu o większym natężeniu ruchu. Mogą być także wrzucane do skrzynek na listy na osiedlach.

Zastrzeżenie nazwy firmy – czy to konieczne?

zastrzeżenie nazwy firmy przez internetDziałaniem, które warto też niekiedy podjąć jest zastrzeżenie nazwy firmy albo jej znaku towarowego, graficznego. Trzeba się zdecydować czy bardziej ważne jest dla nas, aby nikt nie skopiował logo czy jednak samej nazwy. Pomóc w tym może badanie patentowe. Niemniej jednak nie zawsze opłaca się prowadzić takie działania. Trzeba się najpierw zastanowić, jakie jest prawdopodobieństwo, że ktoś pokusi się o stwarzanie bardzo podobnego znaku towarowego albo nazwy. Decyzję może pomóc podjąć Kancelaria Patentowa. Warto jednak wiedzieć, że już przy zakładaniu firmy nazwa jej jest częściowo chroniona. Nie można bowiem stworzyć przedsiębiorstwa o bardzo zbliżonej nazwie w tej samej branży, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd.


Informacje związane z tematem dostępne są również na:

  • Aktywnytrener.pl – strona internetowa prezentująca treningi personalne i indywidualne
  • Kondrat.pl – witryna internetowa rzecznika patentowego z Warszawy
  • Fit.pl – portal internetowy dla aktywnych ludzi uprawiających sport

Podsumowanie

Otwierając własną działalność, trzeba przemyśleć wiele spraw. Najlepiej zrobić to jeszcze przed założeniem własnej firmy. Każde działanie powinno być bowiem poprzedzone obmyśleniem strategii, która pomoże rozsądnie prowadzić własny biznes.

Kategorie: Biznes