Korzystanie z wózka inwalidzkiego nie jest prostym zadaniem, szczególnie na początku użytkowania. Trzeba umieć się nim poruszać, gdyż wszystkie manewry wykonuje się kołami, na których trzyma się dłonie. Potrzeba też trochę siły do kierowania nim.

Czy ręczne wózki inwalidzkie są komfortowe?

wózek inwalidzki opolskieW sprzedaży znajdziemy wózki inwalidzkie klasyczne ręczne i elektryczne. Do codziennego użytkowania są lepsze te pierwsze, gdyż mają ergonomiczne kształty. Natomiast kiedy chcemy pojechać na zakupy, czy po prostu wyjść z domu, lepszy będzie wózek elektryczny, który może pokonać dystans nawet czterdziestu kilometrów bez konieczności ładowania. Jeżeli potrzebny nam jest manualny wózek inwalidzki opolskie województwo jest idealnym rejonem do poszukiwania sklepu z takim asortymentem. Wózki inwalidzkie sprzedawane w sklepach medycznych mają wszystkie niezbędne certyfikaty i są bezpieczne. Klasyczne modele mogą kosztować od trzystu do nawet półtora tysiąca złotych. Najlepszy jest wózek wykonany z lekkich, aluminiowych rurek, które powodują, że w połączeniu z pozostałymi elementami, cały wózek waży zaledwie trzynaście kilogramów. Takie modele mają krzyżakową konstrukcję i łamane siedzisko, dzięki czemu można je szybko i łatwo złożyć i przewieźć samochodem. Wózki mają zawsze dwa hamulce – jeden dla osoby prowadzącej, a drugi na osoby niepełnosprawnej. W klasycznych wózkach inwalidzkich, podnóżki są wyposażone w pasy zabezpieczające stopy przed zsunięciem się. Także siedzisko posiada bas biodrowy.

Kierowanie lekkim, aluminiowym wózkiem inwalidzkim jest znacznie łatwiejsze niż ciężkim i masywnym modelem ze stalową konstrukcją. Ze względu na czas korzystania, który często wynosi wiele godzin dziennie, inwalidzi powinni użyć wygodnych i praktycznych modeli.