Listwy przypodłogowe są niezbędnym elementem wykończenia każdego wnętrza. Spełniają wiele funkcji, które można podzielić na funkcjonalne i estetyczne. Listwy przypodłogowe wykonane z płyty MDF są jednym z najczęstszych wyborów przy wykańczaniu wnętrz. Listwy te są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia oraz odkształcenia, nie wymagają szczególnych czynności konserwacyjnych i mają długa trwałość.

Nowoczesne i trwałe listwy przypodłogowe

listwy wykończeniowe mdfAby odpowiednio wykończyć podłogę we wnętrzu domu, konieczny jest odpowiedni wybór listwy przypodłogowej. W dzisiejszych czasach listwy wykończeniowe mdf wykorzystywane są na bardzo szeroką skalę, w wielu różnorodnych wnętrzach. Mogą mieć dowolny kolor, jednak często z płyt mdf wykonane są białe listwy przypodłogowe, które optycznie powiększają wnętrze. Ładnie kontrastują ze ścianami pomalowanych na ciemny kolor lub pokrytymi wzorzystymi tapetami. Dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, listwy wykończeniowe mdf doskonale ochraniają powierzchnię podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak, na przykład odkurzanie. Z praktycznego punktu widzenia konstrukcja listwy umożliwia łatwy montaż za pomocą klamer lub kleju. Dzięki lakierowaniu metodą natryskową powierzchnia listwy ma bardzo ładny wygląd, którego nie da się uzyskać malując w domowych warunkach pędzlem lub wałkiem. Listwy MDF charakteryzują się też dużą twardością, która dodatkowo jest wzmacniana przez lakier.

Podsumowując, listwy wykończeniowe z płyt mdf nie należą do najdroższych, jednak uważane są za bardzo wytrzymałe. Posiadają szerokie właściwości dekoracyjne, więc z powodzeniem można ich używać do zdobienia poszczególnych pomieszczeń w każdym budynku mieszkalnym. Ze względu na szeroki wybór wzorów, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych, praktycznie każdy może znaleźć listwy przypodłogowe idealne dla siebie.