Twoim marzeniem od zawsze było prowadzenie sklepu odzieżowego. Jeszcze w szkole dzieci bawiły się w dom, w szkołę, w pocztę, a Ty zawsze wieszałaś na wieszaczkach ubranka, na półeczkach układałaś bluzeczki i czekałaś na swoich klientów, którzy od razu tłoczyli się pod Twoimi drzwiami. Do dziś pamiętasz jak codziennie otwierałaś sklep, w którym była dostępna głównie odzież dziecięca.

ubraniaDziś marzenia zaczynają się realizować. Biznes plan okazał się najlepszy w regionie, dofinansowanie z urzędu miasta przyznano właśnie Tobie i możesz przystąpić do realizacji jednego z dziecięcych, ale wciąż tak bardzo aktualnego i gorącego pragnienia. Żeby wykonanie założeń było idealnie zgodne z przedstawionymi w urzędzie dokumentami do otwarcia sklepu zostało półtora miesiąca, do wykazania pierwszych zysków kilkanaście tygodni. Ale wychodzisz z założenia, że lepiej nie czekać na ostatni dzwonek. Przystępujesz do działania od razu.
Jednym z tematów, które na tym etapie organizacji interesuje Cię najbardziej oprócz projektowania wnętrz komercyjnych jest wyposażenie sklepów odzieżowych. Przeglądasz, planujesz, sprawdzasz finanse, zastanawiasz się co tak naprawdę będzie Ci potrzebne już w dniu otwarcia sklepu, które zakupy dokonywane w ramach dofinansowania możesz odłożyć do kolejnych transzy.

wieszak

 

Stojaki

Stojaki posłużą do pięknego wyeksponowania ekskluzywnej odzieży. Butik, który właśnie otwierasz ma przyciągnąć jak magnes młode, energiczne, nie bojące się wyzwań kobiety, mamy kilkuletnich dzieci i niemowląt. Panie te z pewnością nie mają zbyt dużo wolnego czasu, który mogą poświęcić tylko sobie, ale dbają o wygląd i każda z nich ma swój styl. Żeby mogły docenić najwyższą jakość ubrań, które im proponujesz, stroje muszą się dobrze prezentujesz. Sprawdziłaś więc blisko dziewiętnaście różnych producentów, dystrybutorów, sklepów i tych tradycyjnych i tych internetowych. Teraz już decyzja zapadła.
Zamawiasz w ramach zakupów online kilka pojedynczych stojaków spiralnych. Górna część, na której będziesz wieszać ubrania, tak zwana ekspozycyjna, wykonana została z giętej chromowanej rury z bolcami. Wieszaki będą się trzymać idealnie, a sam stojak wygląda niczego sobie.
Do tego dobierasz kilka wieszaków czteroramiennych z regulowaną wysokością. Dobrze będą się komponowały ze stojakami spiralnymi, bo górna ich część również pokryta została chromem galwanicznym. Regulację wysokości umożliwiają metalowe nakrętki. Będzie to doskonały sposób na ekspozycję sukienek i tunik. Jeden taki wieszak zamawiasz „na wszelki wypadek”. Zostawisz na razie złożony na zapleczu, na tak zwany wszelki wypadek. Przezorny zawsze ubezpieczony jak podkreślała Twoja ukochana babcia.
Ostatni wybór pada na transporter z regulowaną wysokością, dwie sztuki wystarczą. Dopełnią dokonane wcześniej zamówienie, akurat załapiesz się na pierwszy próg rabatowy, a transportery uzupełnią potrzeby ekspozycji, które będą w wymarzonym sklepie już pierwszego dnia.

 

manekinyManekiny i torsy

Ubrania z najnowszych kolekcji, prawdziwe hity, ale również te stroje, które będziesz chciała wypromować chcesz wyeksponować na manekinach i torsach. Takie przedstawienie z pewnością lepiej zadziała na wyobraźnię Twoich klientek. Dzięki manekinom też będziesz mogła pokusić się o własne stylizacje i w gruncie rzeczy to Ciebie cieszy najbardziej. Prowadzenie sklepu traktujesz trochę biznesowo, ale kreacja, stylizacja i możliwość łączenia dodatków, akcesoriów, tworzenie nowej jakości to jest to co w sklepie podoba Ci się najbardziej. Przeglądasz kolejne sklepy i ostatecznie wybierasz kompletując cały zestaw manekinów – tors damski długi, tors damski średni, manekin damski sportowy i manekin damski siedzący.

 

regałRegały

W ostatniej chwili zwracasz jeszcze uwagę na regały stojące, wiszące i kosze regałowe. W nich idealnie prezentowałaby się odzież niemowlęca, akcesoria i dodatki, a także stroje, których z różnych względów nie będziesz mogła wyeksponować na ekskluzywnych wieszakach lub w zaprojektowanych stylizacjach. Dorzucasz więc parę regałów i zamówienie zdaje się kompletne.

Teraz pozostał już tylko niepokój, czy na pewno wszystko się uda, czy sklep odniesie sukces? Ale tak naprawdę… czemuż miałoby się stać inaczej? Przecież marzyłaś o tym od dziecka! POWODZENIA!

 


 

sklepowyPodstawowe wyposażenie sklepów odzieżowych:

  • Regały,
  • Stojaki,
  • Manekiny,
  • Torsy,
  • Lustra,
  • Przebieralnie,
  • Lada z kasą.

 


 

artykuły dziecięceInformacje na temat wyposażenia sklepów:

 


2 Komentarze

Paweł · 15 września, 2014 o 9:37 am

Jak ktoś chce otworzyć własny sklep odzieżowy to już wie jak to powinno wyglądać.

Sylwia · 15 września, 2014 o 11:39 am

Teraz już każdy będzie wiedział co jest potrzebne do takiego sklepu.

Dodaj komentarz