Wzrost cen energii elektrycznej wymusza na przedsiębiorcach poszukiwanie rozwiązań na uzyskanie oszczędności. Bardzo ciekawym i efektywnym wyjściem z sytuacji okazało się wydzielenie stref pracy w halach przemysłowych kurtynami foliowymi. Umożliwiają one właścicielom kontrolę mas powietrza i zarządzanie energią cieplną.

Separacja przestrzeni kurtyną foliową

kurtyna foliowaPodzielenie ogromnych przestrzeni hal produkcyjnych i magazynowych kurtynami foliowymi pozwala zapewnić stałość warunków pracy co ma bardzo pozytywny wpływ zarówno na pracujących ludzi oraz na magazynowanie produkty. Materiałem, z którego wykonana jest kurtyna foliowa to PCV bardzo popularne tworzywo wykorzystywane bardzo wszechstronnie. Producenci kurtyn foliowych dają możliwość wyboru grubości i szerokości pasów folii do budowy kurtyn co bezpośrednio przekłada się na ich własności termoizolacyjne. Ale kurtyny foliowe chronią też przed hałasem, są odporne na działanie, wody, olejów i kwasów oraz wielu innych substancji. W celu uzyskania lepszej izolacji termicznej i akustycznej kurtynę można zbudować z pasów zachodzących na siebie. Bardzo cenną zaletą kurtyn foliowych jest ich transparentność dzięki czemu nie tracimy z pola widzenia pozostałych części hali produkcyjnej lub magazynowej. W miejscach gdzie odbywa się częsty ruch wózkami widłowymi można zamontować kurtyny foliowe z ożebrowaniem. Stanowi to duże wzmocnienie kurtyn narażonych na częsty kontakt z pojazdem. Kurtyny foliowe mają bardzo duży zakres zastosowań i nie sposób ich tutaj ująć. Strony producentów kurtyn dopowiedzą resztę.

Zastosowanie kurtyn foliowych podniosło efektywność pracy oraz zwiększyło możliwości magazynowania towarów. Przyczyniają się również do zmniejszenia wydatków na energię. Producenci oferują kurtyny w różnych wariantach szerokości i grubości pasów. Wszystko wykonywane jest pod indywidualne zamówienie jak na przykład kurtyny przesuwne. 

Kategorie: Przemysł