Im robi się cieplej, tym bardziej dokuczliwa staje się dla nas wszechobecność owadów. W okresach roku kiedy zaczyna się robić ciepło i wilgotno owady zaczynają się namnażać. Owady obecne są wszędzie, w szczególności tam gdzie byśmy ich nie chcieli.

Jak działają uliczne żarówki owadobójcze?

żarówki uliczne owadobójczeBardzo dobrym i nie ingerującym w życie człowieka rozwiązaniem przeciw niechcianym owadom są żarówki uliczne owadobójcze. Owady zdominowały praktycznie wszystkie środowiska życia, od lądowego po to wodne i powietrzne. Ich organizm często bywa przystosowany do długich lotów co sprawia, że pokonują bardzo duże odległości. Potrafią też świetnie przystosowywać się do warunków pogodowych, które są dla nich niekorzystne, na przykład są w stanie przetrwać duże mrozy. W celu schronienia się przed przeciwnościami losu zaszywają się często w cieplejszych zamkniętych pomieszczeniach i ożywiają po ustaniu okresu niezbyt dla nich korzystnego. Lampy owadobójcze są bardzo estetycznym rozwiązaniem jeśli chodzi o infrastrukturę miast. Są one używane również w pomieszczeniach zamkniętych takich jak restauracje czy hotele, które w szczególny sposób narażone są na obecność owadów. Żarówki uliczne owadobójcze są tak skonstruowane, że przyciągają swoim światłem większość owadów. Ich moc zależna jest od tego, jak bardzo dane miejsce wymaga oświetlenia czy ochrony przed owadami. Tego typu żarówki zazwyczaj posiadają specjalistyczne certyfikaty bezpieczeństwa, które pozwalają na ich użycie w konkretnych miejscach.

Ich oprawa również powinna być szczelnie zamknięta, ze względu na to, że są one głównie używane w miejscach publicznych. Owady w miastach są coraz większym problemem, który rośnie wraz ze wzrostem zjawiska ocieplania się klimatu na całej powierzchni ziemi.

Kategorie: Budownictwo