Im większą ilością środków dysponujemy, tym nasz dom będzie bardziej luksusowy. Czasem jednak ta ekskluzywność jest źle wpasowana w pomieszczenie, a pieniądze wydane na salon czy sypialnie po prostu się marnują. Warto zatrudnić projektanta, który zna się na swoim fachu, a ponadto nie zaszkodzi samemu posługiwać się wiedzą, pomagającą przestrzegać specjalistę przed złymi pomysłami.

Mieszkanie z dwiema ekskluzywnymi kuchniami

ekskluzywne kuchnieNiewielu ludzi decyduje się na dwie kuchnie, ale jeśli nasz dom przypomina ogromny pałac, można podzielić go na dwa skrzydła. W ten sposób jedna część rodziny będzie korzystać z jednej połowy, a druga z drugiej. Projektując dwie ekskluzywne kuchnie, możemy wybrać zupełnie odmienny styl do każdej z nich. Pierwsze pomieszczenie zmieńmy we wspaniały loft. Najlepiej jeśli taka kuchnia jest połączona z salonem, co jeszcze bardziej zwiększy przestrzeń. Duży loft wspaniale wygląda i stanowi bardzo modne rozwiązanie. Czerwone cegły, industrialne lampy oraz beton architektoniczny – oto właściwy wybór do takiej kuchni. Drugie pomieszczenie zaprojektujmy w stylu rustykalnym. W kuchni musi znaleźć się koniecznie drewno i to w dużej ilości. Styl rustykalny inaczej nazywany jest wiejskim, dlatego w pomieszczeniu nie może zabraknąć dodatków rodem z chłopskiej chatki. Cegła, którą umieściliśmy w pierwszej kuchni, śmiało może pojawić się i tutaj. Zastanówmy się nad jej kolorem, chociaż w stylu rustykalnym także możemy zdecydować się właśnie na czerwień.

Ekskluzywność pomieszczeń nie musi wiązać się z przepychem i wszechobecnym złotem. Często lepiej postawić na dom w modnym, lecz stonowanym stylu. Nie powinniśmy za to oszczędzać na materiałach i projektancie. Niech będzie to specjalista z górnej półki, który doskonale dopasuje każdy element oraz sprawi, że goście będą nam zazdrościć wspaniałych kuchni.