W dzisiejszych czasach, gdzie większość firm, dużych firm działających na polskim rynku to zagraniczne korporacje życie zawodowe osób w nich zatrudnionych bardzo często wiąże się z koniecznością dość częstych wyjazdów za granice, które nie zawsze i nie przez wszystkich są mile widziane. Nadal jest bardzo wiele osób, które takie wyjazdy traktuje jako przykra konieczność i myśli tylko o tym by jak najszybciej z wszystkim się uwinąć i wrócić do domu. Co zatem należy zaplanować przed takim wyjazdem by wyjazd przebieg szybko i sprawnie?

Dojazd na lotnisko – parking lotnisko

ParkingSame przygotowanie do zagranicznego wyjazdu są już zwykle bardzo czasochłonne, a do tego i zwykle stresujące, jednak najgorsze zwykle i tak dopiero przed nami. Jako, ze w Polsce nie ma zbyt wielu lotnisk, a co za tym idzie nie każde lotnisko musi mieć połączenie z miejscem docelowym naszego wyjazdu, zwykle zmuszeni jesteśmy na dane lotnisko dojechać, często dość daleko, bo zwykle do Warszawy i tu pojawia się zazwyczaj pierwsze pytanie, jechać własnym samochodem czy może lepiej pociągiem? Wybierając pociąg nie trzeba się martwic o to, czy na miejscu będzie gdzie zostawić samochód ile nas takie parkowanie wyniesie no i oczywiście czy nasz samochód będzie bezpieczny, jednam podróż pociągiem niesie za sobą także pewne niedogodności. Po pierwsze jesteśmy uzależnienie od godzin odjazdu pociągu, co bardzo często oznacza, ze pomiędzy tym kiedy dojedziemy na lotniska a tym o której mamy samolot będzie duża różnica, a co za tym idzie zmarnujemy sporo czasu, zresztą podobnie będzie w drodze powrotnej, co po długiej podróży może być szczególnie męczące. Dodatkowo decydując się na pociąg trzeba mieć świadomość tego, że akurat polska kolej dość często szwankuje, co w praktyce oznacza, że pociąg którym zamierzamy dotrzeć na lotnisko może być mocno opóźniony lub też wcale nie przyjedzie, co bardzo skomplikuje sprawę. Jak zatem wygląda kwestia dojazdu na lotnisko samochodem? Nie ma zbytnio wątpliwości co do tego, że jest to zdecydowanie wygodniejsze jak i pewniejsze rozwiązanie, jednak jakby nie było nadal pozostaje problem tego, gdzie samochód zostawić w trakcie kiedy my będziemy za granica, dlatego decydując się na to rozwiązanie trzeba zawczasu sprawdzić, czy w okolicy lotniska znajduje się gdzieś jakiś tani parking na którym będziemy mogli pozostawić bezpiecznie własne auto.

 

Parking – na co należy zwrócić uwagę

Parking przy lotniskuIstnieje kilka bardzo ważnych rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze parkingu na którym pozostawimy nasz samochód na czas podróży. Są to między innymi takie aspekty jak:

  • Czy parking jest ogrodzony/zamknięty
  • Czy parking jest strzeżony
  • Czy znajduje się blisko lotniska
  • Jaka jest jego cena

Sprawdzenie tych elementów pozwoli nam znaleźć miejsce w którym bezpiecznie będziemy mogli bezpieczne zostawić auto, dzięki czemu nie będziemy musieli się o nie martwić, a samo dotarcie na lotnisko i powrót z niego będzie wygodne i szybkie.

Mobilność za granicą – wynajem samochodu

Wypożyczalnia samochodówJako, że podróżowanie komunikacja państwowa jest już dość skomplikowane u nas, to tym bardziej może to stanowić problem za granica, dlatego wybierając się do innego kraju warto rozważyć wynajęcie tam samochodu, tak by dotarcie w konkretne miejsce było nie tylko szybsze ale i prostsze. Bo zorientowanie się w topografii miasta może być dość kłopotliwe, a wypożyczając samochód, który obecnie zwykle na standardzie posiada nawigacje pozwoli nam uniknąć tego problemu. Dzięki temu, będziemy mogli sprawnie i szybko dotrzeć na miejsce każdego spotkania, co podniesie zdecydowanie nasza efektywność i pozwoli nam załatwić wszystkie sprawy w zdecydowanie krótszym czasie, a co za tym idzie jeśli szybko się ze wszystkim uwiniemy to będziemy mogli bardzo szybko wrócić do domu, a przecież jakby na to nie patrzeć o to właśnie chodzi. By maksymalnie wykorzystać czas i by zminimalizować ilość potrzebnego czasu na załatwienie wszystkich sprawunków.


 

Więcej informacji można znaleźć na następujących witrynach:


Słowem podsumowania:

Służbowy wyjazd za granica praktycznie dla nikogo nie jest czymś miłym, jednak prawda jest taka, ze w dzisiejszych czasach właściwie nie sposób ich uniknąć, więc by przebiegały one szybko i sprawnie, a co za tym idzie by szybko było można wrócić do domu, korzystajmy z rozwiązań, które pozwala nam maksymalnie wykorzystać czas i jakby nie było skrócić taka wizytę.

Kategorie: Biznes