Wielu pracodawców poszukuje pracowników ze wschodu. Jeśli brak na lokalnym rynku osób, które mogłyby podjąć pracę na określonym stanowisku jest to z pewnością dobre rozwiązanie. Wiele firm zajmujących się pośrednictwem pracy rozwinęło swoją działalność pod kątem sprowadzania pracowników ze wschodu, z Białorusi i Ukrainy.

Współpraca z agencją pracy tymczasowej

agencja pracy tymczasowej dla ukraińcówJeśli szukamy pracowników ze wschodu to dobrym partnerem do współpracy w tej kwestii może okazać się agencja pracy tymczasowej dla ukraińców. Agencje zapewniają pełną obsługę odnośnie rekrutacji i selekcji ale nie tylko. Zajmują się również procesem samej legalizacji pracowników. Występują o pozwolenie na pobyt i pracę cudzoziemca. Składają potrzebne oświadczenia Do Urzędu Pracy o zatrudnieniu. Uzyskują również pozwolenia w Urzędzie Marszałkowskim. Wszystko odbywa się zgodnie z prawami Polski i Ukrainy. Są to firmy, które często posiadają swoje oddziały na Ukrainie. Ich pracownicy biegle porozumiewają się w języku polskim, ukraińskim czy rosyjskim. Mają wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu przyszłych pracowników wśród obcokrajowców. Taka firma powinna posiadać certyfikat. Umowa o pracę zostaje zawarta pomiędzy pracownikiem a agencją pracy tymczasowej, która na podstawie oddzielnej umowy z pracodawcą oddelegowuje pracowników do wskazanej firmy. Dla potencjalnego pracodawcy jest to bardzo korzystna forma współpracy, albowiem to agencja pracy bierze na siebie wszystkie zobowiązania związane z pracownikami, zarówno te zdrowotne, składkowe jak i urlopowe.

Pracownicy zatrudnieni przez agencję oprócz pensji mają zapewnione zakwaterowanie, opiekę koordynatora znającego ich ojczysty język, a także sam przyjazd do Polski. Pracodawca zaoszczędza czas na załatwianiu formalności, a agencja otrzymuje wynagrodzenie za pośrednictwo. Jest to więc współpraca, która przynosi korzyści każdej ze stron.

Kategorie: Usługi